top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Najlepsze Termy na Podhalu - 6 obiektów godnych uwagi

Zaktualizowano: 14 kwi

Okres zimowy to idealna pora aby podczas wyjazdu na narty czy w góry wybrać się na termy. Oprócz wielu atrakcji dodatkowych jakie mają takie miejsca do zaoferowania, najważniejszym czynnikiem z pewnością są wody termalne, które posiadają wiele cech prozdrowotnych oraz leczniczych.

Wody termalne zawierają w sobie bardzo wiele pierwiastków pochodzących skał w głębokich. Wśród tych pierwiastków możena wymienić m.in.: krzem, żelazo, potas, magnez, chrom, siarkę, mangan, lit, selen, wapń. Najwięcej jest wapnia, który działa rozluźniająco, a więc zalecany jest w przypadku częstych skurczów mięśni. warstwach ziemi . Gorące kąpiele w takich wodach są nie tylko bardzo przyjemne, ale niosą za sobą również wiele korzyści. Są nimi między innymi usprawnienie pracy serca, eliminacja nieprzyjemnych bóli mięśni i stawów, przyspieszenie procesów metabolicznych itd. Na polskim Podhalu możemy znaleźć wiele miejsc korzystających z dobrodziejstw podziemnych źródeł zdrowotnej wody. Oto 6 najpopularniejszych oraz najwyżej ocenianych term, które z pewnością mogą uchodzić za najlepsze termy na podhalu.


1. Termy Szaflary

Termy Szaflary to idealne miejsce na wypoczynek z dziećmi. Oprócz basenów pełnych wód termalnych, dla najmłodszych gości oddane są tu do dyspozycji brodzik wraz ze zjeżdżalnią Słonikiem oraz wiele innych atrakcji. W okresie letnim uruchamiana jest również Dziecięca Zatoka w której animatorzy doskonale rozumieją dziecięce potrzeby. Nieco starsi goście mogą spróbować swoich sił na zjeżdżalni wewnętrznej lub na 55m zjeżdżalni zewnętrznej. W okresie letnim dodatkową atrakcją jest basen z Aqua zorbingiem i łódeczkami. Dodatkowo na terenie term można wynająć apartament i zostać tutaj na dłużej.


Termy Szaflary
Termy Szaflary

2. Terma Bania

Kompleks Terma Bania tworzą baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34 - 38°C. Woda wykorzystywana w Termie Bania pozyskiwana jest z głębokości 2500 metrów, a jej początkowa temperatura to 72°C. Do basenów trafia po oddaniu części energii cieplnej, zachowując przy tym cenne mikroelementy.

Pomysł budowy kompleksu termalnego zrodził się w 2006 roku i od samego początku zakładał wpasowanie nowo powstałego obiektu w naturalne ukształtowanie terenu. Inwestorom zależało na unikalnym połączeniu nowoczesnego designu z elementami góralskiego folkloru, przy zachowaniu ekologicznych rozwiązań. Materiały wykorzystywane podczas budowy miały być naturalne: kamień, drewno – w większości występujące na Podhalu.


Termy Bania
Termy Bania

3. Termy Gorący potok

Gorący Potok to kompleks kilkunastu unikalnych basenów zewnętrznych z naturalną, w których każdy znajdzie atrakcje dla siebie. Dla gości udostępnionych jest 21 niecek basenowych o różnej charakterystyce fontanny, masaże wodne i gejzery, zjeżdżalnie, park linowy i ścianka wspinaczkowa oraz strefa dziecięca. Baseny napełnione są siarkową wodą termalną o temperaturze 34-40°C, dlatego nawet w zimowe dni można doświadczyć niepowtarzalnego relaksu.

Gorący Potok to również odprężająca strefa SPA, w której znajduje się bogata oferta saun oraz nietuzinkowych kąpieli w nieckach z wodą o zwiększonej zawartości siarki, kąpieli borowinowych, masaży i zabiegów kosmetycznych.


Termy Gorący Potok
Termy Gorący Potok

4. Termy Bukovina

Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej – jeden z najlepiej ocenianych kompleksów tego typu w Polsce. Magiczne miejsce wprost u podnóża Tatr! Gwarantuje wypoczynek i zabawę w termach z widokiem na Tatrzański Park Narodowy, z dala od miejskiego zgiełku. W Termach BUKOVINA znajdziesz baseny rekreacyjne i pływackie – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz Skorzystasz tu z licznych saun, łaźni parowych, w których znajdziesz chwilę tylko dla siebie. Czekają tu na Ciebie również fantastyczne jacuzzi i setki metrów szalonych, wodnych zjeżdżalni!

Organizowana jest tutaj cykliczne Noc Basenów. Udział w tym wydarzenium to gwarancja dobrej zabawy w wodzie, przy dźwiękach muzyki klubowej, z udziałem najlepszych Dj-ów oraz gwiazd.


Termy Bukowina
Termy Bukowina

5. Termy Gorce

Termy Gorce to miejsce oferujące nieco inny usługi niż konkurencja. Przedewszystkim stawiają na właściwości zdrowotne wód termalnych, strefę SPA i odnowy biologicznej a nawet fizjoterapię. Znajduje się tu również strefa smaku, w której możecie skosztować kuchni europejskiej. Kąpiel w zewnętrznym jacuzzi, to niecodzienne doświadczenie, którego możesz spróbować w Termach Gorce. Ciepła woda termalna, odprężający masaż i bliskość Gorczańskiego Parku Narodowego to coś wyjątkowego.


Termy Gorce
Termy Gorce

6. Antałówka Termy & Med

Kompleks Antałówka to miejsce łączące cechy hotelu, term oraz SPA & Wellness. W Kompleksie zlokalizowane zostało Centrum Rehabilitacji i Zdrowia POLSKIE TATRY S.A. Nowo powstała jednostka łączy w sobie usługi z zakresu rehabilitacji, poradnictwa psychologicznego oraz hotelarstwa, tworząc tym samym PAKIET ZDROWIE. Centrum dysponuje nowoczesnym zapleczem medycznym i oferuje opiekę wykwalifikowanych specjalistów (lekarzy, psychologów i fizjoterapeutów). Kompleksowo zaspakajamy potrzeby naszych Gości przy zapewnieniu im zdrowego i atrakcyjnego wypoczynku. Ostatnią z trzech stref Kompleksu Antałówka reprezentują Baseny termalne w Aqua Park Zakopane. To wyjątkowy i jedyny obiekt na terenie miasta, który oferuje atrakcje wodne zasilane wodą geotermalną.


Antałówka Termy & Med
Antałówka Termy & Med

Mamy nadzieje, że przedstawione miejsca pomogą Wam w wyborze najlepszych term na wasz urlop. Zachęcamy do sprawdzenia naszej listy najlepszych hoteli w polsce oraz ofert pobytowych w najlepszych cenach z najlepszymi atrakcjami i udogodnieniami. Sprawdźcie również nasze Social Media aby być na bieżąco z promocjami i ofertami sezonowymi.

Comments


bottom of page