top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Hotel czy Kurort? Oto różnica między popularnymi nazwami obiektów.

Kiedy planujecie swój wyjazd, przeglądając oferty noclegowe, często napotykacie na różnice w nazwach, takie jak "hotel" i "kurort". Czy zastanawialiście się jednak, czym właściwie różnią się te dwa rodzaje obiektów? Warto rozwiać te wątpliwości, abyście dokładnie wybrali odpowiednie miejsce na Wasz pobyt. W poniższym wpisie znajdziecie kluczowe różnice między hotelem a kurortem oraz dowiecie się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru miejsca na wakacje.


HOTELE

Hotel to obiekt zapewniający nocleg swoim gościom w trakcie podróży służbowych, wakacji lub innych wyjazdów. Istotą hotelu jest dostarczenie miejsca do spania na krótki czas. Może on oferować dodatkowe usługi, takie jak restauracje czy sale konferencyjne, ale ich głównym celem jest zapewnienie noclegu.

Hotel NoBu, Warszawa - luksusowy hotel, typowo postojowyKURORTY

Kurort wypoczynkowy to przestrzeń, która również oferuje zakwaterowanie, ale skupia się głównie na zapewnieniu rekreacji i wypoczynku swoim gościom. Kurorty posiadają zazwyczaj bogate zaplecze rekreacyjne i rozrywkowe, takie jak baseny, strefy spa, atrakcje sportowe czy animacje. Ich lokalizacja może być nad morzem, jeziorem, w górach czy innych atrakcyjnych miejscach przyrodniczych.

Hotel Havet, Dźwirzyno - Luksusowy kurort nadmorski nad Morzem BałtyckimPODOBIEŃSTWA I RÓŻNICE

Oba hotele i kurorty oferują zakwaterowanie, jednak istotną różnicą jest skoncentrowanie się kurortów na zapewnieniu dodatkowych atrakcji i udogodnień rekreacyjnych. Kurorty mają tendencję do znajdowania się w miejscach o pięknej przyrodzie lub nad morzem, aby goście mogli cieszyć się aktywnym wypoczynkiem i relaksem w otoczeniu natury.Powyższe galerie slider przedstawiają przykłady strefy SPA w Hotelu oraz Kurorcie. Pierwsze od góry SPA Tkalnia w Hotelu Fabryka Wełny; drugie Natura SPA & Wellness w Hotelu Havet w DźwirzynieRÓŻNE TYPY

W ramach hoteli istnieje wiele różnych typów, takich jak hostele, motele czy hotele luksusowe. Kurorty także mogą przyjmować różne formy, od tych skoncentrowanych na rodzinach z dziećmi po te dedykowane osobom dorosłym, a nawet kurorty zdrowotne i lecznicze.

Hotel Quadrille, Gdynia - Luksusowy hotel na mapie Gdyni przeznaczony dla osób dorosłych.


Tremonti Ski & Bike Resort, Karpacz - Kurort w górach dedykowany sportom górskim o każdej porze roku - zimą narty, na lato rowery górskie.


Heron Live Hotel, Gródek nad Dunajcem - Luksusowy hotel w Małopolsce, posiadający liczne cechy kurortu wypoczynkowego skierowanego do dorosłych.


Marine Hotel Zdrojowa, Kołobrzeg - Kurort nadmorski dla rodzin z dziećmi, posiada atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci w postaci animacji oraz parków rozrywki.


Wybierając między hotelem a kurortem, warto rozważyć, czy bardziej zależy nam na komfortowym miejscu do spania czy też na pełnym pakiecie rekreacyjnym i rozrywkowym. Hotele są skupione na zapewnieniu noclegu, podczas gdy kurorty oferują gościom wiele dodatkowych atrakcji, co sprawia, że pobyt staje się bardziej aktywny i pełen rozrywki. Ważne jest również rozważenie lokalizacji, preferencji rodziny czy grupy, z którą podróżujemy oraz dostępnych udogodnień w obiekcie.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page