top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Hotel czy Kurort? Oto różnica między popularnymi nazwami obiektów.

Zaktualizowano: 14 kwi

Kiedy planujecie swój wyjazd, przeglądając oferty noclegowe, często napotykacie na różnice w nazwach, takie jak "hotel" i "kurort". Czy zastanawialiście się jednak, czym właściwie różnią się te dwa rodzaje obiektów? Warto rozwiać te wątpliwości, abyście dokładnie wybrali odpowiednie miejsce na Wasz pobyt. W poniższym wpisie znajdziecie kluczowe różnice między hotelem a kurortem oraz dowiecie się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru miejsca na wakacje.


HOTELE

Hotel to obiekt zapewniający nocleg swoim gościom w trakcie podróży służbowych, wakacji lub innych wyjazdów. Istotą hotelu jest dostarczenie miejsca do spania na krótki czas. Może on oferować dodatkowe usługi, takie jak restauracje czy sale konferencyjne, ale ich głównym celem jest zapewnienie noclegu.


Hotel NoBu, Warszawa - luksusowy hotel, typowo postojowy, jednak oferujący szeroką gamę luksusowych usług...
Hotel Nobu, Warszawa - luksusowy hotel, typowo postojowy

KURORTY

Kurort wypoczynkowy to przestrzeń, która również oferuje zakwaterowanie, ale skupia się głównie na zapewnieniu rekreacji i wypoczynku swoim gościom. Kurorty posiadają zazwyczaj bogate zaplecze rekreacyjne i rozrywkowe, takie jak baseny, strefy spa, atrakcje sportowe czy animacje. Ich lokalizacja może być nad morzem, jeziorem, w górach czy innych atrakcyjnych miejscach przyrodniczych.


Hotel Havet, Dźwirzyno - Luksusowy kurort nadmorski nad Morzem Bałtyckim. Położony w idealnym miejscu niedaleko morza, posiada własną plażę oraz bogatą ofertę atrakcji oraz udogodnień.
Hotel Havet, Dźwirzyno - Luksusowy kurort nadmorski nad Morzem Bałtyckim

PODOBIEŃSTWA I RÓŻNICE

Oba hotele i kurorty oferują zakwaterowanie, jednak istotną różnicą jest skoncentrowanie się kurortów na zapewnieniu dodatkowych atrakcji i udogodnień rekreacyjnych. Kurorty mają tendencję do znajdowania się w miejscach o pięknej przyrodzie lub nad morzem, aby goście mogli cieszyć się aktywnym wypoczynkiem i relaksem w otoczeniu natury.

Warto też wspomnieć, że hotele kojarzą się przede wszystkim z noclegiem oraz usługami gastronomicznymi, czyli obiektami hotelowymi w środku miast, które odwiedzamy będąc przejazdem lub w związku z wizytą w danym mieście.

Kurorty natomiast kojarzą się z ośrodkami przystosowanymi do szerzej rozumianego wypoczynku. Oprócz bazy noclegowej i oferty gastronomicznej, oferują one często usługi rekreacyjne takie jaki siłownie, strefy Wellness & SPA, zajęcia sportowe, hale sportowe, baseny, aquaparki a nawet stoki narciarskie czy trasy rowerowe. Kurort to miejsce gdzie możesz przyjechać całą rodziną i mieć pewność, że każdy znajdzie jakąś atrakcję dla siebie.RÓŻNE TYPY

W ramach hoteli istnieje wiele różnych typów, takich jak hostele, motele czy hotele luksusowe. Kurorty także mogą przyjmować różne formy, od tych skoncentrowanych na rodzinach z dziećmi po te dedykowane osobom dorosłym, a nawet kurorty zdrowotne i lecznicze. Poniżej znajdziecie przykłady wraz ze zdjęciami.


Hotel Quadrille, Gdynia - Luksusowy hotel na mapie Gdyni przeznaczony dla osób dorosłych.
Hotel Quadrille, Gdynia - Luksusowy hotel na mapie Gdyni przeznaczony dla osób dorosłych.

Tremonti Ski & Bike Resort, Karpacz - Kurort w górach dedykowany sportom górskim o każdej porze roku - zimą narty, na lato rowery górskie.
Tremonti Ski & Bike Resort, Karpacz - Kurort w górach

Heron Live Hotel, Gródek nad Dunajcem - Luksusowy hotel w Małopolsce, posiadający liczne cechy kurortu wypoczynkowego skierowanego do dorosłych.
Heron Live Hotel - Luksusowy hotel w Małopolsce, posiadający liczne cechy kurortu wypoczynkowego skierowanego do dorosłych.


Wybierając między hotelem a kurortem, warto rozważyć, czy bardziej zależy nam na komfortowym miejscu do spania czy też na pełnym pakiecie rekreacyjnym i rozrywkowym. Hotele są skupione na zapewnieniu noclegu, podczas gdy kurorty oferują gościom wiele dodatkowych atrakcji, co sprawia, że pobyt staje się bardziej aktywny i pełen rozrywki. Ważne jest również rozważenie lokalizacji, preferencji rodziny czy grupy, z którą podróżujemy oraz dostępnych udogodnień w obiekcie.

A więc skoro różnica między hotelami a kurortami została już przybliżana to pora odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule tego wpisu... Hotel czy Kurort? Co wybieracie? Jak już będziecie znali odpowiedź to zachęcamy do sprawdzenia ofert pobytowych na naszej stronie i skorzystania z usług najlepszych hoteli w Polsce!

Comments


bottom of page