Tegoroczna zima okazała się hojna dla miłośników nart i snowboardu. Panujące na południu warunki pozwoliły na skorzystanie z jej uroków i zrewanżowanie się za sezon 2020/2021, gdy stoki narciarskie z powodu obostrzeń pandemicznych pozostały w większości zamknięte. Początek marca nie oznacza jednak końca sezonu, ponieważ minusowe temperatury w górskich rejonach utrzymują się cały czas – m.in. na Podtatrzu.
Marzec, czyli śnieg, słońce i stoki
Większość stacji narciarskich rozpoczęła sezon 2021/2022 na początku grudnia. Ośnieżone stoki niczym magnes przyciągały nie tylko doświadczonych, ale też początkujących narciarzy i snowboardzistów. Polacy w ten sposób postanowili spędzić również tegoroczne ferie, które rozpoczęły się 17 stycznia i trwały do 27 lutego. Po ich zakończeniu obłożenie na podhalańskich stokach zmalało, co stwarza dobrą okazję dla tych, którzy jeszcze chcieliby skorzystać z uroków prawdziwej zimy. Tym bardziej, że jak uspokajają Górale – sezon jeszcze się nie skończył!
- Poprzedni sezon dla branży sportów zimowych był dużym wyzwaniem. Decyzje o zamknięciu stoków i panujące obostrzenia z powodu Covid-19 ograniczyły możliwość goszczenia narciarzy i snowboardzistów. Na szczęście warunki pogodowe w sezonie 2021/2022 pozwoliły nam ponownie pokazać nasz potencjał i zaoferować przyjeżdżającym możliwość korzystania ze sportowych atrakcji Podtatrza. Na razie zima nas nie opuszcza, co oznacza, że mamy przed sobą jeszcze kilka tygodni szusowania – mówi Adam Marduła, prezes Tatry Super Ski.
Do skorzystania z oferty ośrodków narciarskich w marcu zachęcają także niższe niż w szczycie sezonu zimowego ceny karnetów. Poszukujący najkorzystniejszych opcji mogą zdecydować się ponadto na zakup online – wówczas za karnet zapłacą jeszcze mniej.
Oferta Tatry Super Ski
Ci, którzy marzec chcieliby spędzić na Podtatrzu mogą skorzystać m.in. z oferty wspólnego karnetu Tatry Super Ski, w ramach którego szusować mogą na 18 stokach narciarskich – 15 w Polsce i 3 na Słowacji.
Do dyspozycji użytkowników jest 95 zróżnicowanych tras o łącznej długości ponad 60 km – w tym aż 14 z nich posiada homologację FIS. Fani adrenaliny znajdą tu kilka stref Snow Park oraz 7 ścieżek biegowych. Oferta karnetów jest zróżnicowana, a dostępne są m.in. skipassy dzienne, godzinowe, sezonowe i pakietowe. Te ostatnie są idealną propozycją dla miłośników szusowania oraz kąpieli leczniczo-rekreacyjnych, bowiem dają dostęp do dwóch ośrodków wodnych – Termy Bania oraz Aqua Parku Zakopane.
Stacje narciarskie Tatry Super Ski
Bachledka Ski & Sun (Ździar, Słowacja),
Bania Ski & Fun (Białka Tatrzańska),
Czorsztyn Ski (Kluszkowce),
Długa Polana (Nowy Targ),
GrapaSki (Czarna Góra),
Harenda (Zakopane),
Horników Wierch (Białka Tatrzańska),
Jurgów Ski (Jurgów),
Kaniówka (Białka Tatrzańska),
Kotelnica Białczańska (Białka Tatrzańska),
Koziniec (Czarna Góra),
Meander Thermal & Ski Resort (Oravice, Słowacja),
PKL Palenica (Szczawnica),
Polana Szymoszkowa (Zakopane),
Rusiń-Ski (Bukowina Tatrzańska)
Ski Centrum Strachan (Ździar, Słowacja),
Ski Suche (Suche),
Witów-Ski (Witów).
Comments