top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Wakacje we Włoszech - sprawdź, co czeka na Ciebie nad wybrzeżem Adriatyku

Zaktualizowano: 28 lip 2019

Piaszczyste plaże, urokliwe ścieżki i zapierające dech krajobrazy – to wszystko możesz spotkać we włoskim regionie Emilia Romagna! Bogata oferta aktywności dla dorosłych i dzieci sprzyja wyjazdom zarówno z rodziną, jak i przyjaciółmi. Odpoczynek, zwiedzanie, sporty letnie, a może degustacja regionalnych przysmaków? Wybierz idealną dla siebie aktywność i spędź fantastyczne wakacje nad wybrzeżem Adriatyku!Prawdziwy włoski klimat

Przed turystami wybierającymi się do regionu Emilia Romagna nad wybrzeże Adriatyku stoi ogromny wybór miejsc do wypoczynku. Znajduje się tam aż 6 nadmorskich miast, które cieszą się największą popularnością wśród przyjezdnych. To właśnie Rimini, Bellaria-Igea Marina, Cattolica, Cervia, Cesenatico i Comacchio co roku odwiedza tysiące turystów, aby spędzić tam wakacyjny czas i poznać włoską kulturę. Rimini – miasto historyczne oraz bogato kulturowe jest największym nadmorskim kurortem na całym wybrzeżu Adriatyku. Możesz odpoczywać na pięknych plażach lub zwiedzać malownicze historyczne uliczki.

Odpoczynek i relaks na najpiękniejszych włoskich plażach                 

W regionie znajduje się aż 110 km plaż z czego większość jest pokryta piaskiem. Turyści mogą tam odpocząć, bądź spędzić aktywnie czas. Każda plaża oferuje inny rodzaj aktywności, dlatego warto wybrać taką, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb. Jeśli szukasz równowagi między odpoczynkiem, a rozrywką wybierz plażę w Comacchio, która znajduje się w połowie drogi między Ferrarą i Rawenną w otoczeniu Parku Delty Padu. W Cervi natomiast z jednej strony znajduje się Milano Martittima z modnymi sklepami i klubami, a z drugiej starożytna nadmorska wioska, gdzie masz mozliwość odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku. Rawenna, która słynie z pięknych zabytków UNESCO to również doskonałe miejsce na wakacyjny wypoczynek – znajduje się tam aż 9 plaż rozciągających się przez 35km linii brzegowej.

Nowe letnie atrakcje nad wybrzeżem Adriatyku                                                                                                                                           

W regionie znajdują się również plaże, dostosowane tematycznie do różnych turystów. W Bellaria można spotkać –„studencką plaże” przeznaczoną dla osób w wieku od 16 lat to 29 lat na której nie brakuje atrakcji i rozrywek dedykowanych tej grupie wiekowej. Mieszczą się tam boiska do siatkówki, na których rozgrywane są zawody sportowe, rekreacyjne, a nawet quizy i łamigłówki. W tym miejscu organizowane są również koncerty i zabawy, podczas których młodzi ludzie mają okazję potańczyć, a także spróbować przysmaków korzystając z bogatej oferty gastronomicznej. Z kolei na plaży w Lido di Classe i Cervi można uprawiać Hydrofoil – sport, bardzo modny w tym sezonie, który jest połączeniem kitesurfingu i surfingu.Jeśli jesteś głodny wrażeń koniecznie wybierz plaże w Bellariva nieopodal  Riminii, gdzie spróbujesz swoich sił podczas lotu z Flyboard. Przy pomocy deski możesz zanurzyć się w wodzie i wypłynąć jak delfin – z pewnością może być to doskonała wakacyjna rozrywka.Wakacyjne aktywności dla każdego

Jeśli uwielbiasz aktywny wypoczynek, cała Riwiera Romagnola jest właściwym miejscem dla Ciebie. Na plażach do dyspozycji turystów są boiska do siatkówki plażowej, tenisa plażowego oraz piłki plażowej. Ponadto w sezonie organizowane są dla chętnych zajęcia fitness na plaży, a także zabawy dla dzieci. Jazda na rowerze to również doskonały wybór aktywności –  w całym regionie znajduje się aż 8 000 km ścieżek i tras rowerowych. Ponadto wzdłuż wybrzeża rozciągają się malownicze ścieżki edukacyjne idealne na spacery, a także trasy do uprawiania nordic walkingu. We wrześniu w Cervi organizowane jest wielkie sportowe wydarzenie „Ironman Italy” skierowano do miłośników sportów i przygody. Zawodnicy zmierzą się ekstremalnymi trasami biegnącymi przez Park Przyrodniczy, które będą musieli przepłynąć, przebiec oraz przejechać na rowerze. Wydarzenie potrwa od 19 do 22 września i rozpocznie go 10 km bieg nocny ulicami i plażami Cervi. Zwieńczeniem eventu będzie triathlon, który obejmie łącznie 51,5 km tras.

Niezliczona liczba aktywności i przeżyć czeka na Ciebie nad wybrzeżem Adriatyku. Zdecyduj się na włoskie wakacje już dzisiaj i spędź fantastyczne chwile w malowniczym regionie Emilia Romagna. Bezpośrednie loty z Krakowa i Warszawy dostępne są w wakacje, a także przez cały wrzesień.

Informacje o regionie Emilia Romagna:

https://www.emiliaromagnaturismo.com/en/the-adriatic-coast

www.travelemiliaromagna.com

https://blog.travelemiliaromagna.com/cycling-emilia-romagna-pure-joy

Ironman Italy:

 http://www.turismo.comunecervia.it/en/events/events-and-initiatives/sports-and-games/ironman?set_language=en

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page