top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Villeroy & Boch otwiera podwoje zamku Saareck

Marzenia są po to, by je realizować - dlatego spełnij swoje o bajkowym wypoczynku. Oderwij się od codzienności i poczuj wyjątkową atmosferę niezwykłego miejsca, jakim jest zamek Saareck Villeroy & Boch. Zasmakuj wykwintnej kuchni, odkryj przepiękne krajobrazy oraz poznaj dzieje rodziny von Boch, która stworzyła jedną z najsłynniejszych marek na świecie. Skorzystaj z serwisu Booking.com i zarezerwuj swój wymarzony pokój już dziś!
Zamek Saareck mieści się w sielskim Mettlach - na granicy Niemiec, Francji i Luksemburga. Losy rodu von Boch nieodzownie łączą się z tym miejscem - niegdyś posiadłość stanowiła jego rodzinną siedzibę. Bogata historia budynku sięga 1902 roku, kiedy architekt Ludwig Arntz z Kolonii zaprojektował rezydencję dla pary nowożeńców - Adeline oraz Luitwina von Boch, pełniącego w latach 1917-1932 funkcję głównego dyrektora Villeroy & Boch. W roku 1912 zamek został rozbudowany według planów Eugena Schmohla, ale podczas II Wojny Światowej obiekt funkcjonował już jako szpital wojskowy. Po jej zakończeniu posiadłość stała się schronieniem dla wielu uchodźców spokrewnionych z rodziną i pracowników firmy. Od 1954 roku firma Villeroy & Boch korzysta z zamku Saareck jako pensjonatu, a obecnie jest to luksusowe miejsce, odwiedzane przez gości z całego świata.

Elegancja w stylu Belle Epoque Rezydencja jest jednym z najbardziej prestiżowych adresów w regionie Saary, w zachodnich Niemczech. Ten niezwykły obiekt odwiedzają osoby spragnione unikalnej atmosfery, wyszukanej kuchni i relaksu. Dla podkreślenia charakteru miejsca, zachowany został wygląd zamku nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz. Zlokalizowane na parterze pokoje utrzymano w ich oryginalnym stylu. Niewielkie salony, hol udekorowany obrazami i trofeami myśliwskimi, sala kominkowa z okazałym pianinem marki Steinway czy duża jadalnia z drewnianymi panelami na ścianach, gustownymi meblami, drewnianą podłogą i portretami rodziny von Boch – to wszystko tworzy niezwykły klimat stylu Belle Epoque.

Aranżując pokoje gościnne nie zapomniano również o komforcie odwiedzających - czarujące i indywidualnie urządzone wnętrza dostosowano do współczesnych standardów i potrzeb przyjezdnych, którzy dodatkowo mogą wypoczywać na słonecznym tarasie. Przylega on do parku w angielskim stylu, gdzie przepiękny starodrzew pozwala poczuć ducha tamtych czasów. Stamtąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Stare Opactwo, położone nad brzegiem rzeki Saary, gdzie również znajdują się zabudowania należące do Villeroy & Boch. Goście mogą tam bliżej poznać działalność i historię firmy odwiedzając Discovery Centre z Muzeum Ceramiki, wystawą porcelany i ekspozycją łazienek. A dla chętnych wspomnień i pamiątek istnieje możliwość zakupu produktów marki, w sklepie firmowym w Mettlach.Idylliczne miejsce spotkań z wyrafinowaną kuchnią Zamek Saareck wyróżniają nie tylko przepiękne wnętrza i idylliczne krajobrazy, ale również wykwintna kuchnia z menu dedykowanemu porom roku. Wszystkie potrawy są serwowane na ekskluzywnej zastawie Villeroy & Boch z serii La Classica Nuova i La Classica Contura. Kolekcje wykonane z najwyższej jakości porcelany premium wybornie komponują się z kulinarnymi kreacjami tamtejszych szefów kuchni. Co więcej, rezydencja stała się popularnym miejscem wydarzeń. Zapewnia wyjątkowo urokliwą oprawę dla uroczystości weselnych i rodzinnych, ekskluzywnych spotkań towarzyskich czy biznesowych konferencji i seminariów. Podczas tego typu imprez zamek pensjonat może pomieścić maksymalnie 200 osób.


Luksusowa rezydencja Saareck cieszy się zainteresowaniem gości z całego świata. Historyczna atmosfera miejsca, niezwykłe kulinarne doznania oraz otoczenie pięknej przyrody sprawiają, że relaks w posiadłości Villeroy & Boch staje się niezapomnianym doświadczeniem. Chcąc zapewnić możliwość rezerwacji coraz większej liczbie odwiedzających, firma nawiązała współpracę z serwisem Booking.com Dzięki temu pokoje można zamawiać praktycznie z każdego miejsca na świecie. Nie zwlekaj więc z realizacją swojego marzenia o komfortowym wypoczynku. Obudź w sobie ciekawość i duszę odkrywcy, i pozwól zabrać się w wyjątkową podróż w czasie.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page