top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Sposoby na tańsze noclegi w hotelach

Zaktualizowano: 14 kwi

Trwa okres wakacyjny i każdy planuje lub już zaplanował długo wyczekiwany i wymarzony urlop z dala od codziennych obowiązków oraz rutyny pracy. Najważniejszym elementem urlopu jest nocleg - miejsce, w którym będziemy mieli swoją bazę wypadową oraz miejsce, w którym będziemy spać. W tej kwestii każdy zawsze chce połączyć dwie cechy - wysoka jakość oraz niska cena - niestety nie chodzą one zazwyczaj w parze.

Aby znaleźć miejsce spełniające te wymagania należy spędzić trochę czasu poszukując ofert noclegowych, a nie raz wykazać się nie lada sprytem oraz znajomością dostępnych urządzeń, serwisów czy aplikacji. My wiemy ile ten cały proces może sprawić problemów, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka sposobów na tańsze noclegi w hotelach, które będziecie mogli skutecznie wykorzystać aby nie marnować czasu na zbędne poszukiwania i zapewnić sobie tańszy nocleg. Dzięki nim zaoszczędzicie pieniądze na różne atrakcje oraz jedzenie w trakcie urlopu, a zarazem spędzicie i zmarnujecie znacznie mniej czasu na bezowocnych poszukiwaniach.


Rodzinne wakacje

WYBÓR TERMINU WAKACJI

W Polsce znaczna większość osób wybiera się na urlop okres od połowy czerwca do połowy września, czyli tzw. wysoki sezon. Jest to też okres, w trakcie którego noclegi są najdroższe. Dlatego jeśli chcecie zaoszczędzić i pojechać na wakacje taniej opłaca się zarezerwować urlop w miesiącach takich jak marzec, w maju po majówce lub w październiku czy listopadzie. Należy również pamiętać, że w czasie takich okresów jak ferie zimowe, świąteczne, długie weekendy ceny pobytów będą zawsze wyższe.


Tańsze wakacje - termin

NOCLEGI FIRST ORAZ LAST MINUTE

Odwiecznym problemem jest to kiedy rezerwować nocleg - jedni są zwolennikami First Minute, drudzy natomiast wolą polować na Last Minute. Kto ma racje i kto płaci mniej?

Tańsze hotele - Last Minute

Prawda jest taka, że cenowo zwykle lepiej wypada oferta Last Minute, a jest to związane z tym, że hotele udostępniające takie oferty chcą sprzedać pokoje, których nie udało się sprzedać w normalnej cenie. Z tego powodu oferty Last Minute mogą gwarantować nawet 50% zniżki na nocleg. Jest jednak jeden poważny mankament tej opcji, a minowicie, decydując się na Last Minute to oferta określa Waszą destynację a nie Wy sami. Jako, że są to zawsze ostatki musicie się takżę liczyć z tym, że niekoniecznie będą to pokoje w wyższym standardzie, a dobór udogodnień również może okazać się ograniczony.


Tańsze hotele - First Minute

Oferty typu First Minute są lepsze dla osób zorganizowanych chcących jak najlepiej dostosować oraz zaplanować wakacje pod siebie. Oferty takie znajdziecie nawet w październiku czy listopadzie zaraz po zakończeniu okresu wakacyjnego, a więc na długo przed terminem planowanych wakacji. Ceny w przypadku First Minute wachają się między 10-15%, czasem można znaleźć coś tańszego. Jest to jednak opcja, która pozwala wybrać standard pokoju, udogodnienia itp. według Waszego uznania, gdyż nie ograniczacie się do tego co zostało nie wyprzedane.

Tak więc to czy wybierzecie Last Minute czy First Minute zależy mocno od Waszych upodobań oraz tego czy ważniejsza jest dla Was cena, czy określone cechy Waszego urlopu. W pierwszym wypadku znacznie lepiej jest skorzystać z wakacji na ostatnią chwilę, w drugim lepiej zaplanować je z wyprzedzeniem. Według badań na rynku na wakacje Last Minute decyduje się nawet 40% turystów na świecie, na First Minute natomiast 25%. Wybierajcie to co najlepsze dla Was i przede wszystkim róbcie to z głową.


SERWISY REZERWACYJNE I PORTALE PORÓWNUJĄCE CENY

Gdy już wybierzecie terminy, pozostaje kwestia tego gdzie i od kogo wykupicie nocleg. Oczywiście najlepiej jest rezerwować nocleg bezpośrednio w hotelu lecz porównywanie cen na stronach hoteli i dzwonienie aby uzyskać zniżkę może okazać się męczącym oraz czasochłonnym zadaniem. Tutaj z pomocą przychodzą serwisy rezerwacyjne oraz porównujące ceny. Niekoniecznie znajdziecie tutaj najtańsze oferty z możliwych ale dostajecie do dyspozycji bazę hoteli w określonym regionie z możliwością sortowania oraz wyboru udogodnień, na których Wam zależy. Korzystanie z tych portali może usprawnić wybór miejsca pobytu oraz pozwala rozeznać się w cenach. Należy jednak pamiętać, że cena na takim portalu zawsze będzie zawierała prowizję dla pośrednika, dlatego czasem dobrze jest udać się z taką ofertą bezpośrednio do hotelu np. telefonicznie lub mailowo i spróbować swoich sił w negocjowaniu ceny u źródła.


Tańszy hotel u pośrednika

REZERWACJA Z OFICJALNEJ STRONY HOTELU

Rezerwacja na oficjalnej stronie jest świetnym pomysłem nie tylko ze względu na gwarancję niskiej ceny ale również ze względu na dostęp do wielu ofert specjalnych oraz zniżek stworzonych przez hotel na określony sezon lub w związku z wydarzeniem mającym w nim miejsce. Oferty te zawsze są skierowane do osób lub grup szukających konkretnych udogodnień oraz ofert promocyjnych. Czasem są to nawet zorganizowane wakacje dla rodzin z dziećmi mające w swojej ofercie animacje dla najmłodszych oraz relaksację i wypoczynek dla rodziców. Można znaleźć również liczne oferty dla par, na wieczory kawalerskie i panieńskie albo pakiety odnowy w centrach Wellness and SPA, które są z góry przystosowane do pełnej lub okreśłonej odnowy bilogicznej i zapewniają niższą cene niż w przypadku rezerwacji tych zabiegów osobno.


Tańszy nocleg w hotelu na oficjalnej stornie

REZERWACJA TELEFONICZNA

Rezerwacja telefoniczna jest najlepszym ze sposobów na uzyskanie najniższej ceny za pobyt. Tak jak pisaliśmy wcześniej najpierw trzeba zrobić rozeznanie na rynku. Pierwszym krokiem po ustaleniu daty oraz destynacji powinno być przejrzenie portali rezerwacyjnych w celu ustalenia potencjalnych hoteli, które Was zainteresują i będą mieć najlepsze ceny. Następnie należy sprawdzić te same oferty na stronie hotelu aby ustalić czy hotel oferuje lepszą cenę niż pośrednik co jest częste lecz nie zawsze się sprawdza. Gdy już przejdziemy przez wszystkie te etapy pozostaje ostatnie wyzwanie czyli telefon pod numer rezerwacyjny hotelu w celu negocjacji ceny. W tym przypadku warto zaznaczyć, że nie chcemy wspierać pośrednika ale chcemy uzyskać zniżkę, która zniechęci nas do skorzystania z jego usług. Nie zawsze uda się wynegocjować lepszą oraz zadowalającą ceną, lecz kto nie próbuje ten przepłaca za wakacje.


Tańszy nocleg w hotelu - rozmowa telefoniczna

APLIKACJE MOBILNE

Coraz częściej zarówno hotele jak i pośrednicy oddają do użytku aplikacje mobilne, które mają na celu zwiększyć wygodę rezerwacji oraz umożliwić dokonanie jej w każdym momencie. Dużym atutem takich aplikacji jest to, że ich twórcy w celu zachęcenia do użytkowania ich udostępniają na nich oferty oraz zniżki dostępne tylko i wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu jeśli pobierzecie i zainstalujecie taką aplikacje, dostajecie możliwość uzyskania znacznie niższej ceny za nocleg niż gdybyście robili to przez komputer czy też telefonicznie.


Tańszy nocleg w hotelu z aplikacją mobilną

Na sam koniec chcemy zaznaczyć, że każdy z wymienionych sposobów ma swoje mocne strony oraz słabe strony. Podstawowe kwestie takie jak data i destynacja zawsze powinny zależeć od Waszych upodobań, poszukiwanych udogodnień oraz spełniania prywatnych marzeń wakacyjnych. W przypadku ceny natomiast warto skorzystać z każdego dostępnego sposobu i wybrać ten, który będzie najbardziej korzystny cenowo. Mamy nadzieje, że te kilka rad Wam pomoże i spędzicie wymarzone wakacje w świetnej cenie!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page