top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Roboty Pudu - czyli nowy wymiar obsługi hotelowej

Sztuczna inteligencja, zaawansowane systemy komputerowe, a nawet roboty wyręczające nas w codziennych zadaniach - to już nie tylko przyszłość ale i teraźniejszość. Wraz z rozwojem technologii możemy być pewni tego, że będzie ona przybierać różne formy w tym roboty, które będą bezpośrednio uczestniczyć w naszym życiu oraz wchodzić z nami w interakcję. Firma LSI Software - zajmująca się wprowadzaniem nowoczesnych technologii z dziedziny informatyki oraz robotyki dla firm - ma w swojej ofercie trzy roboty, które sprawdzają się w pracy z ludźmi w branżach takich jak gastronomia oraz hotelarstwo. Pudu Roboty, bo tak się one nazywają zostały już wykorzystane w hotelach takich jak warszawski Marriott Hotel, czy hotel Elements w Świeradowie Zdroju.

Robot Pudu - Bellabot - w Warsaw Marriott HotelKażdy z robotów ma swoje unikalne przeznaczenie oraz wygląd, dzięki czemu łatwo jest je identyfikować. W Hotelu Marriott zastosowanie znalazły dwa roboty, jeden miał za zadanie witanie gości oraz eksponowanie menu sezonowego, drugi zaś pomagał zespołowi z Lobby Baru poprzez dostarczanie zamówionych dań oraz napoi do stolika gości hotelowych. Z obserwacji obsługi hotelowej oraz opinii gości wynika, że roboty te cieszą się dużym zainteresowaniem oraz sympatią wśród gości, a ich pomoc jest doceniana przez cały zespół warszawskiego Marriotta.

Wszystkie trzy roboty z oferty LSI Software (od lewej) - KettyBot, BellaBot oraz HolaBot

Oficjalna strona Pudu Roboty: https://puduroboty.pl/


Dużym osiągnięciem dla tej marki było zdobycie nagrody Produkt Prohotel 2022 za zajęcie pierwszego miejsca podczas targów Gastro-Hotel 2022 w konkursie na najbardziej użyteczny, innowacyjny i przyjazny produkt. Ten fakt tylko potwierdza użyteczność robotów Pudu jako pożytecznej technologii w hotelarstwie oraz gastronomii. Pokazuje to też w jakim kierunku zmierza aktualnie rynek oraz na jakie rozwiązania będzie zapotrzebowanie w nadchodzących latach. Rynek hotelarski oraz gastronomiczny - a w zasadzie to ogólnie rynek turystyczny, może przyczynić się do dużego oraz przyspieszonego rozwoju tych technologii jako, że są one tanią oraz skuteczną alternatywą dla zatrudniania oraz szkolenia obsługi hotelowej. Roboty Pudu są na rynku polskim niewątpliwym potentatem i jak już pokazały, odnajdują się w hotelach z najwyższej półki wręcz świetnie.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


bottom of page