top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Ranking Polskich Blogów Podróżniczych 2018

Już po raz trzeci na blogu CroLove.pl został opublikowany Ranking Polskich Blogów Podróżniczych, który jest zestawieniem 500 najlepiej widocznych blogów o tej tematyce w Google. Kto znalazł się w pierwszej piątce? Jak rozumieć zestawienie i jak korzystać z rankingu?

Kto jest autorem rankingu?Zestawienie tworzone jest przez Wojtka Tylusia – autora bloga podróżniczego o Chorwacji (CroLove.pl) i specjalistę SEO. Ranking powstał w oparciu o dane Senuto – narzędzia wspierającego efektywny marketing w wyszukiwarkach. Pod uwagę wzięto współczynnik widoczności poszczególnych blogów w Google, a także liczbę słów kluczowych w TOP3, TOP10 i TOP50 wyników wyszukiwania.

Blogi najlepiej widoczne w Google

Co to znaczy, że ranking uwzględnia „blogi najlepiej widoczne w Google”? Krótko mówiąc, są to te serwisy, które w polskim Google widoczne są na największą liczbę słów kluczowych, na jak najwyższych pozycjach. Dzięki temu generują wysoki ruch na stronę z wyników wyszukiwania, a więc w poszukiwaniu informacji na dany temat najwięcej użytkowników trafi właśnie do nich.

W porównaniu z ubiegłym rokiem nastąpiło pewne przetasowanie w pierwszej piątce rankingu. Z drugiego miejsca, na lidera awansował blog gdziewyjechac.pl, z kolei pozycje roadtripbus.pl i przedreptacswiat.pl wzrosły odpowiednio aż o 7 i 8 miejsc w górę.


TOP5 blogów podróżniczych w Polsce*:

Gdziewyjechac.pl

Roadtripbus.pl

Przedreptacswiat.pl

Tasteaway.pl

Wszedobylscy.pl


Co ciekawe, w tegorocznym zestawieniu znalazło się aż 125 nowych blogów, które w poprzedniej edycji nie zostały uwzględnione lub nie zmieściły się w TOP 500.

Jak korzystać z rankingu?

Zastosowanie rankingu jest bardzo szerokie. Przede wszystkim pomaga on autorom-blogerom sprawdzić ich sytuację w Google na tle innych blogów. To z pewnością duża motywacja i sprawdzian dla ponoszonych wysiłków. Dodatkowo blogi, które znajdują się w czołówce rankingu, stają się pewnego rodzaju wzorem do naśladowania. Wiedząc, kto jest dobry, wiemy, kim się inspirować.

Kolejnym beneficjentem rankingu są czytelnicy blogów podróżniczych, a więc osoby, które planują własne wyjazdy w kraju czy na świecie. Przeglądając ranking, możemy poznać wielu ciekawych, nieznanych nam dotąd autorów i w czeluściach Internetu odnaleźć treści, które nas interesują.

Ranking ten jest też świetną ściągawką dla agencji marketingowych lub marketingowców pracujących w branży turystycznej. Lista blogów najlepiej widocznych w Google jest przecież gotowym zestawieniem influencerów i mikroinfluencerów.

Pełne zestawienie blogów oraz pełna metodologia wykorzystana przy tworzeniu rankingu dostępne są pod linkiem: https://crolove.pl/ranking-polskich-blogow-podrozniczych-2018

CroLove.pl to najpopularniejszy polski blog o Chorwacji, prowadzony od 2012 roku przez Agnieszkę i Wojtka Tylusiów, którzy cały swój wolny czas spędzają nad Adriatykiem. CroLove to przede wszystkim opisy miejsc mniej lub bardziej popularnych wśród turystów, a także informacje praktyczne, pomocne w podróży. W sezonie letnim blog odwiedza miesięcznie ponad 200 000 Unikalnych Użytkowników. Od kilku lat, według różnych list i rankingów, CroLove plasuje się w czołówce polskich blogów podróżniczych. Za swój wkład w promocję Chorwacji po za jej granicami, w 2016 roku zdobyli GRAND PRIX Golden Pen Top Journalist Award, przyznawaną dziennikarzom i blogerom z całego świata przez Chorwacką Wspólnotę Turystyczną i Ministra Turystyki Chorwacji. Więcej informacji o CroLove znajdziecie tutaj https://crolove.pl/o-nas/


Senuto to kompleksowa platforma, która w jednym miejscu skupia wszystkie narzędzia wspomagające prowadzenie i analizę działań SEO. Dzięki modułom Senuto każdy specjalista SEO jest w stanie kontrolować efekty działań i analizować swoją witrynę pod kątem wyszukiwarek internetowych. Platforma biznesowo wspierana jest przez fundusz inwestycyjny KnowledgeHub oraz współtwórcę SARE i inwestora w spółki technologiczne w obszarze komunikacji marketingowej - Krzysztofa Dębowskiego.  www.senuto.com

Commenti


bottom of page