top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Poznań z atrakcją dla hotelowych gości.

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna zorganizowała akcję, dzięki której przez dwa miesiące od 22 maja goście, którzy zatrzymają się w poznańskich hotelach, będą mogli otrzymać bezpłatne bilety do muzeów.

Prezes PLOT Jan Mazurczak powiedział w piątek PAP, że jest to pierwsza tego typu akcja w Polsce. Jak wskazał, obłożenie poznańskich hoteli po zluzowaniu obostrzeń pandemicznych średnio osiąga 15 proc., czyli jest nawet sześciokrotnie niższe niż o tej porze roku w poprzednich latach. Ocenił, że wynika to z zaniku tzw. turystyki biznesowej związanej z organizacją targów branżowych i kongresów.


Od 22 maja przez kolejne cztery tygodnie goście hotelowi otrzymają bezpłatne bilety do Bramy Poznania. To otwarte w 2014 roku interaktywne centrum interpretacji dziedzictwa jest pierwszą tego typu instytucją w Polsce. Za pomocą interakcji i multimediów przybliża historię Ostrowa Tumskiego i Poznania od początków jego istnienia. Została wyróżniona w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny oraz uzyskała tytuł jednego z 7 nowych Turystycznych Cudów Polski w konkursie "National Geographic". W 2019 roku odwiedziło ją ponad 117 tys. osób. Oznacza to, że jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Poznania.


Bilety do Bramy Poznania będą rozdawane zameldowanym gościom do 19 czerwca. Później w ręce turystów trafią bilety do Muzeum Narodowego w Poznaniu, posiadającego jedną z ważniejszych kolekcji w kraju. Można tam zobaczyć sztukę polską i europejską od starożytności po współczesność. Ciekawostką jest jedyny w kraju obraz Moneta "Plaża w Pourville".


Bezpłatne bilety będą mogli otrzymać goście następujących hoteli: Best Western Hotel Edison, City Solei - boutique hotel, Don Prestige Residence, Hampton by Hilton Poznań Old Town, Hotel Altus, Hotel Kolegiacki, Hotel Vivaldi, HP Hotel Park, IBB Andersia Hotel, Ibis Poznań Centrum, Ibis Poznań Stare Miasto, Mercure Poznań Centrum, Moxy Poznań Airport, Novotel Poznań Centrum, Novotel Poznań Malta, Puro Hotel Poznań, Sheraton Poznan Hotel.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page