top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Postanowienia noworoczne: dlaczego powinieneś więcej podróżować w 2019 roku?1. Podróże uszczęśliwiają

Przeprowadzono wiele badań dotyczących związku między szczęściem a podróżowaniem i wyniki mówią same za siebie. Według badania Cornell University ludzie mogą stać się szczęśliwsi po prostu planując wyjazd. A sama podróż to szczęście na zupełnie innym poziomie.

2. Podróże czynią zdrowszym

Zazwyczaj ludzie są bardziej aktywni podczas podróży. Wysiłek fizyczny obniża ciśnienie krwi, ryzyko chorób serca i udaru mózgu. I nawet nie trzeba być szalenie aktywnym – po prostu chodząc lub pływając w basenie, można zmniejszyć poziom stresu, ponieważ ciało uwalnia hormony szczęścia. Również zmiana otoczenia wiąże się z redukcją stresu, wynika z badania przeprowadzonego w 2013 r. przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne.

3. Podróże uczą nowych rzeczy

Zawsze wyniesiesz coś nowego ze swojej podróży i nie mówimy tu o pamiątkach. Podróżowanie zachęca do nauki. Może to kilka podstawowych słów w nowym języku lub jakiś ciekawy fakt historyczny o miejscu, które właśnie odwiedziłeś – za każdym razem jest coś, co poszerza horyzonty i czyni cię bardziej interesującym człowiekiem. Nowe kultury, nowi ludzie, nowe miejsca… Jest jeszcze tyle rzeczy, których nie znasz, a podróżowanie jest jednym ze sposobów na ich odkrycie.

4. Podróże sprawiają, że poznajesz siebie i ludzi wokół

Podróżowanie to świetna okazja, by poznać nowe osoby lub dowiedzieć się więcej o ludziach, których znasz. Nie ma nic bardziej otwierającego oczy niż znalezienie się w nietypowych, czasami niewygodnych i problematycznych sytuacjach, które musisz rozwiązać razem z towarzyszem podróży. Jednak te same okoliczności mogą pomóc ci dowiedzieć się więcej o sobie – zobaczysz rzeczy w innym świetle, gdy wyjdziesz ze swojej strefy komfortu.

5. Podróżowanie czyni cię lepszym w pracy

Wspomnieliśmy już, że podróżowanie łagodzi stres. Według badań przeprowadzonych w 2014 r. przez naukowców: Jamesa F. Petricka, Moji Shahvali i Chun-Chu Chen nawet weekendowy wypad może pomóc ludziom w złagodzeniu skutków stresu w pracy. Ale to nie wszystko. Adam Galinsky, profesor Columbia Business School, przeprowadził wiele badań dotyczących korelacji między podróżą a kreatywnością. Odkrył, że podróżowanie zwiększa zdolność umysłu do przeskakiwania pomiędzy różnymi pomysłami, co jest kluczowym elementem kreatywności.

Magazyn Inc. zapytał Amerykanów o ich noworoczne postanowienia na 2019 r. i opublikował wyniki. W pierwszej dziesiątce dominowały obietnice poprawy zdrowia, utraty wagi, oszczędzania pieniędzy i uczenia się czegoś nowego. Chociaż podróżowanie nie należało do 10 najpopularniejszych celów noworocznych, uważamy, że wyjazdy mogą pomóc w spełnieniu innych, bardziej popularnych celów. Możesz stać się zdrowszy, bardziej aktywny, nauczyć się czegoś nowego i dodatkowo zebrać niesamowite wspomnienia. A jeśli cokolwiek pójdzie nie tak, a twój lot zostanie zakłócony, Skycop będzie w gotowości, aby pomóc ci w dochodzeniu odszkodowania za przelot.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page