top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Polskie hotele z rekomendacją Michelin

Twórcy przewodnika sporządzili listę rekomendacji, na której znalazło się 5 tysięcy obiektów z całego świata, w tym 32 hotele z Polski. Finałowe adresy poznamy w pierwszej połowie 2024 roku.

MICHELIN Key
MICHELIN Key

Wybór miejsc, które znalazły się w zestawieniu, opiera się na pięciu kluczowych kryteriach:

- Lokalizacja, która sama w sobie stanowi atrakcję turystyczną;

- Doskonały wystrój wnętrz i projekt architektoniczny;

- Niepowtarzalne atmosfera i charakter miejsca;

- Najwyższa jakość obsługi gości i ich komfort podczas pobytu;

- Spójność między poziomem doświadczenia a zapłaconą ceną

Pierwsze hotele i obiekty noclegowe otrzymają „Klucz” a już obecnie goście mogą rezerwować nocleg w obiektach rekomendowanych (w tym 10 w Warszawie, 13 w Krakowie, 3 w Poznaniu oraz w Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i na Mazurach.

Klucz Michelin to obiektywny i wiarygodny znak dla podróżnych. Podobnie jak gwiazdka Michelin wyróżnia restauracje, które osiągnęły szczyt swoich możliwości, tak klucz Michelin wyróżniał będzie najwybitniejsze hotele na całym świecie. To również uznanie dla zespołu zaangażowanych i entuzjastycznych profesjonalistów z branży hotelarskiej - mówi Gwendal Poullennec, dyrektor międzynarodowy Przewodnika Michelin.

Wśród obiektów polecanych w Krakowie znalazły się między innymi Mercure Fabryczna, Ester, Warszauer, Indigo, Bachleda Luxury MGallery, Stary, Sheraton Grand, Copernicus, Bonerowski, Pod Różą, Puro Stare Miasto, Puro Kazimierz oraz Queen Boutique.

Na liście rekomendowanych przez przewodnik Michelin warszawskich hoteli znalazły się zaś między innymi Intercontinental, Radisson Collection, Sofitel Victoria, Nobu, Westin, Mamaison Le Regina, Bristol Luxury Collection, H15, Puro Centrum, Hotel Warszawa, a także hotel Indigo Nowy Świat.

O „Klucze Michelin” konkurować będzie także obiekt znajdujący się w Łodzi – Puro Łódź Centrum – a także w Gdańsku – Puro Gdańsk Stare Miasto, we Wrocławiu – Puro Wrocław Stare Miasto oraz w Poznaniu – Puro Ponzań Stare Miasto. W ostatnim z miast zarekomendowano także City Solei, Liberte 33 oraz Ilonn Boutique Limanowskiego. Jedna z rekomendacji trafiła również do Galery 69 – butikowego hotelu w Dorotowie na Warmii.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page