top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Podróże służbowe. Czy jadą z nami dane?

Podróże służbowe są dziś codziennością dla wielu pracowników. Choć większość z nas w delegację wybiera się samochodem, to są i tacy, którzy podróżują pociągami lub samolotami. Tłum, nerwowa atmosfera, nieznane miejsca. Stąd już prosta droga do tego, by zostać okradzionym nie tylko z portfela, ale i firmowego sprzętu z kompletem ważnych danych. Jak przechytrzyć złodzieja w podróży służbowej, by nie narazić firmy na starty? Podpowiadamy.Zabezpiecz firmowe sprzęty

Podróże służbowe mają to do siebie, że zwykle zabieramy w nie firmowego laptopa, telefon, przenośny dysk czy tablet. Nie są to tanie sprzęty, a ich wartość jest jeszcze większa ze względu na zgromadzone na nich dane i wkład, który poświęciliśmy na przygotowanie dokumentów. Poza tym utracony laptop czy telefon to nie tylko koszt urządzenia, ale i utracony czas pracy. W podróży służbowej to my jesteśmy szeryfami naszego przenośnego biura, dlatego powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Zwykła torba na laptopa nie da nam stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa, dlatego przed planowaną delegacją poprośmy szefa, by wyposażył nas w akcesoria ze specjalnymi patentami antykradzieżowymi. Wybierając odpowiedni model zwróćmy uwagę na to, czy posiada elementy zabezpieczające takie jak np. stalową siatkę między warstwami materiału i metalowe linki w paskach, które uniemożliwiają ich rozcięcie.


W ferworze biznesowego lunchu

Nic tak nie potrafi popsuć i rozproszyć myśli podczas biznesowego lunchu w restauracji, jak stres o przewieszoną na krześle torebkę, w której trzymamy firmowy telefon czy portfel z przydzieloną dietą. Oczywiście mało komfortowe jest zabieranie ze sobą wszystkich rzeczy za każdym razem, gdy chcemy odejść od stolika. Dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie torebki z paskiem odpinanym z jednej strony, aby można go było przypiąć do krzesła. Rozwiązania tego typu oferowane są przez firmę Pacsafe, która w swojej ofercie posiada całą gamę wysokiej jakości torebek przeciwkradzieżowych, które skutecznie odstraszą potencjalnego intruza i zniechęcą do próby kradzieży.


Walizka na służbowy wyjazd

Jeśli podróż służbowa trwa kilka dni, wystarczy, że zabierzemy ze sobą małą walizkę kabinową, która zapewni większy komfort i elastyczność w podróży. Co ważne – nie będziemy musieli przejmować się wykupieniem dodatkowego miejsca na bagaż oraz oczekiwaniem na odprawę. Przy wyborze walizki kabinowej warto zwrócić uwagę, czy posiada elementy zabezpieczenia bagażu takie jak zamek Toughzip, który uniemożliwia otwarcie suwaka ostrym przedmiotem i ponowne zasunięcie bez śladów włamania. Dobrej jakości walizki podróżne posiadają także elementy wzmacniające konstrukcję jak np. stalową siatkę ukrytą w poszyciu, która uniemożliwia potencjalnemu złodziejowi przecięcie jej frontu czy boków.

Comments


bottom of page