top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Novotel Poznań Centrum w nowej odsłonie

Novotel Poznań Centrum jest kwintesencją tego, co najlepiej charakteryzuje stolicę Wielkopolski. To doskonałe połączenie klasyki z nowoczesnością, świata biznesu z rodzinną atmosferą i relaksu z aktywnością. Zlokalizowany w sercu miasta hotel to komfortowa przystań zarówno dla osób podróżujących prywatnie, jak i służbowo, a także centrum wydarzeń stymulujących rozwój regionu. W ostatnim czasie obiekt, wpisany w panoramę miasta od wielu lat, przeszedł gruntowną modernizację. Czym się wyróżnia?W centrum wydarzeń

Poznań to tętniąca życiem metropolia, która łączy w sobie architektoniczną historię z nowoczesną świeżością. Dynamicznie rozwijające się miasto doceniane jest zarówno przez turystów, jak i środowisko biznesowe. Dowodem na gospodarczy potencjał Poznania są liczne inwestycje, sprzyjające jego rozkwitowi. Jedną z ostatnich jest zrewitalizowany hotel Novotel Poznań Centrum, zlokalizowany na Placu Andersa 1, w budynku wpisanym w panoramę stolicy Wielkopolski od wielu lat. Obiekt położony jest w centralnym punkcie miasta, dzięki czemu gwarantuje odwiedzającym pełną satysfakcję z pobytu, niezależnie od celu podróży. Od Starego Rynku, Międzynarodowych Targów Poznańskich czy dworca kolejowego hotel dzieli piesza odległość. Spacerem dotrzemy więc zarówno do miejsc sprzyjających relaksowi i rozrywce, jak i tych zarezerwowanych na spotkania biznesowe.


Przestrzeń dla biznesu, miejsce dla rodziny

Rozbudowane zaplecze konferencyjne hotelu Novotel Poznań Centrum daje niemal nieograniczone możliwości w zakresie organizacji wszelkiego rodzaju spotkań, bankietów i innych wydarzeń specjalnych. Na 1200 m2 powierzchni znajduje się siedem sal, mogących pomieścić nawet 1100 osób. Wysokie sufity i przestronne powierzchnie wypełnione światłem dziennym tworzą spektakularną przestrzeń, odpowiednią do wszelkiego typu eventów. Ważną część oferty hotelu Novotel Poznań Centrum stanowią również pobyty rodzinne. W ramach stale rozwijanego programu Family&Novotel, na dwoje dzieci do 16 roku życia, które dzielą pokój z rodzicami czeka bezpłatny nocleg i śniadanie. Jeżeli wolą one mieszkać oddzielnie – rodzice dostaną na drugi pokój 50% zniżki. Nowoczesne i komfortowe pokoje zaprojektowano tak, aby sprzyjały wygodnemu, rodzinnemu wypoczynkowi. Rodzice mniejszych dzieci mogą skorzystać z bezpłatnego wyposażenia, takiego jak podgrzewacze do butelek, łóżeczka, krzesełka czy stoliki do przewijania, ich pociechy zaś spędzać czas na zabawie w specjalnym kąciku dziecięcym, a posiłki wybierać z dedykowanego menu dla najmłodszych.


Nowocześnie i komfortowo

Efektem rewitalizacji hotelu Novotel Poznań Centrum są stylowe wnętrza o naturalnym charakterze. Proste formy, jasne barwy, przełamane nieoczywistą kolorystyką, drewniane elementy, ciepłe światło i dużo zieleni tworzą przestrzeń sprzyjającą wyciszeniu, odpoczynkowi i pracy. Całość oddaje ducha współczesnej elegancji. Centralnym punktem obiektu jest recepcja, którą zdobi barwny mural Tytusa Brzozowskiego, przedstawiający tętniące życiem poznańskie ulice. W hotelu Novotel Poznań Centrum znajduje się również wyjątkowe miejsce spotkań – Wise Cafe. Co je wyróżnia? To unikalny koncept klimatycznej kawiarni, zaprojektowanej zgodnie z założeniami programu zrównoważonego rozwoju Grupy AccorHotels i Grupy Orbis – Planet 21. Niskoemisyjność i podejście „Zero Waste” to jedne z jego głównych filarów. Od wczesnych godzin porannych Wise Cafe wypełnia aromat wypalanej na miejscu kawy, w menu zaś znaleźć można starannie wyselekcjonowane produkty od lokalnych dostawców. To przestrzeń, w której spokojną przystań znajdą zarówno hotelowi goście, jak i mieszkańcy Poznania. Panująca tu nieformalna atmosfera, a także naturalna otwartość i serdeczność pracowników, sprzyjają zarówno pracy, jak i relaksowi. W obiekcie mieści się również restauracja Winestone – kulinarna rewelacja z lekką i zdrową kuchnią, uwzględniającą potrawy ekologiczne, bezglutenowe oraz wegetariańskie, której smaki uzupełnia bogaty wybór win z całego świata.

Comments


bottom of page