Szukaj
  • Poland100BestHotels

Najdziwniejsze atrakcje turystyczne

MUZEUM ZUPEK CHIŃSKICH W JAPONII


   

Kultowe zupki, które nie raz ratowały życie studentom doczekały się własnego muzeum.  Momofuku Ando Instant Ramen Museum znajduje się w Ikedzie w Japonii (nie każdy wie, że to danie instant wynaleziono w kraju kwitnącej wiśni) oddaje cześć nie tylko samym zupkom, ale także ich wynalazcy, Momofuku Ando. Największą atrakcją muzeum jest wierna replika szopy, w której Momofuku stworzył zupkę. W muzeum możecie zobaczyć inne produkty insant z całego świata, a także udać się na degustację. Jedno jest pewne, że ta wyprawa będzie smakowita.


CARHENGE W USAJeśli podobał się Wam słynny Stonehenge, to być może do gustu przypadnie Wam również bardziej współczesna wersja kamiennego kręgu. W 1987 roku artysta z Nebraski, Jim Reinders stworzył nowoczesną konstrukcję składającą się z 38 klasycznych, amerykańskich samochodów. 


REZERWAT GNOMÓW W ANGLIINa około 4 akrach mieści się nietypowy rezerwat, w którym możecie trafić na… figury przedstawiające gnomy i wróżki. W parku poznacie całą historię krasnali ogrodowych oraz obejrzycie aż 250 gatunków dziko rosnących kwiatów. Skusicie się na tę wyprawę?  


ŚWIĄTYNIA SZCZURÓW W INDIACHJeśli myśleliście, że w Indiach swoje świątynie mają wyłącznie krowy, to byliście w błędzie. Koniecznie musicie się wybrać do Karni Mata Temple, czyli Świątyni Szczurów, którą wybudowano około 1400 r. Hindusi wierzą, że 20 tysięcy szczurów żyjących w świątyni to bliscy bogini Karni, której poświęcono to miejsce. Szczury nazywane są “małymi dziećmi” i codziennie otrzymują nasiona, mleko i kokosy.


MARKET THEATRE W USADość niekonwencjonalnie prezentuje się mur teatru w Seattle, który oklejony jest zużytym gumami do żucia. Niektóre z nich „zdobią” ścianę od 20 lat. Jak zaczęła się ta niechlubna tradycja? Podobno miłośnicy teatru długo oczekujący w kolejce po bilety żuli gumy, po czym przyklejali je do ściany. Niektórzy nawet układali z nich wzorki! To dopiero sztuka! Więcej informacji znajdziecie na morethanblog.pl


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie