Szukaj
  • Poland100BestHotels

Na wakacje do Maroka

Maroko położone na zachodnim wybrzeżu Afryki jest krajem o wyjątkowo urozmaiconym krajobrazie. To sprawia, że zarówno zwolennicy leniwego wypoczynku, jak i fani aktywnych wakacji będą zadowoleni ze spędzonego tam czasu. Od lat Polacy chętnie podróżują do Maroka, a popularność tego kierunku nie słabnie. Warto sprawdzić oferty biur podróży albo zorganizować wyjazd na własną rękę.


Liksus - nowa atrakcja archeologiczna

Marrakesz ze słynnym placem Jemaa el-Fna, Fez z największą mediną arabskiego świata, Rabat położony nad oceanem i u ujścia rzeki Bouregreg, Tanger oraz z którego brzegów widać Europę czy wyjątkowe kazby na południu kraju to miejsca, które od lat kuszą podróżników. W kwietniu do listy atrakcji turystycznych udostępnionych do zwiedzania dołączyło starożytne rzymskie miasto Liksus na wybrzeżu atlantyckim, niedaleko Al-Araisz (Larache), na południe od Tangeru. Założone w XII wieku p.n.e. swój okres świetności przeżywało w I wieku p.n.e. za czasów panowania króla Juby II. Według UNESCO to jedno z miejsc o największym znaczeniu historycznym w Maroku, pomimo tego, iż odkryte jest jedynie ok. 10% ruin dawnej metropolii.

Aktywnie i leniwie


Maroko to cel podróży, który zaspokoi szukających wytchnienia na plaży, jak i fanów aktywnego wypoczynku. Najpopularniejszym nadmorskim ośrodkiem jest Agadir z bogatą bazą noclegową, od luksusowych hoteli począwszy, na ekonomicznych opcjach skończywszy. Niezależnie od wyboru turystów urzeka ogólnie dostępna piaszczysta plaża, która ciągnie się przez 6 km. To zresztą charakterystyczne dla tej części wybrzeża. Nad oceanem zlokalizowane są centra nurkowe, surfingowe i windsurfingowe. Warto wspomnieć, że w Maroku znajdują się jedne z najlepszych spotów surferskich, m.in. klimatyczna Essaouira, Taghazout czy zyskująca na popularności Dakhla w południowej części kraju.

Inną dyscypliną, która ściąga do Maroka amatorów i profesjonalistów, jest golf. Powstają nowe ośrodki, a te w okolicach Agadiru, Marrakeszu czy Casablanki cieszą się dobrą opinią wśród golfistów. Poza tym Maroko ma świetne warunki do sportów motorowych - rozgrywane są tam zarówno wyścigi samochodowe, jak i motocyklowe.

Czerwiec pod znakiem muzyki


W czerwcu będą miały miejsce dwa ważne wydarzenia muzyczne. Od 14 do 22 czerwca w Fezie, duchowej stolicy Maroka, odbędzie się 25. edycja Festiwalu Muzyki Sakralnej Świata. Na kilku scenach poza Marokańczykami wystąpią artyści z Europy, m.in. z Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, ale też i spoza starego kontynentu, jak np. z Azerbejdżanu, Libanu, Omanu, Afganistanu, Kanady, Kuby czy Wenezueli.

Innego rodzaju muzyki będzie można posłuchać w Rabacie podczas festiwalu Mawazine, który odbędzie się już po raz 18. Na kilku scenach od 21 do 29 czerwca będzie rozbrzmiewać marokańska i międzynarodowa muzyka rozrywkowa. Spośród gwiazd światowego formatu wystąpią m.in. zespół Black Eyed Peas, David Guetta czy Maluma. 


Informacje praktyczne

Do Maroka są bezpośrednie połączenia z Warszawy do Marrakeszu. Wizz Air lata dwa razy w tygodniu. Poza tym szeroka oferta wycieczek jest dostępna w biurach podróży. Więcej informacji o festiwalach znajduje się na stronach: www.fesfestival.com/2019/fr/ i www.mawazine.ma/en/accueil/.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie