Szukaj
  • Poland100BestHotels

Muzyczny spektakl w sercu Dolomitów

Muzyczna podróż przez wieki w magicznej scenerii Dolomitów. Od klasyki do jazzu, aż po muzykę współczesną. Od lat w Trentino organizowany jest festiwal, który przyciąga melomanów spragnionych wyjątkowych wrażeń. W tym roku „Sounds of Dolomites” odbędzie się między 30 czerwca a 31 sierpnia. Niezwykłe połączenie skąpanej w ciszy górskiej scenerii z dźwiękami instrumentów i śpiewem sprawią, że to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych we Włoszech. Co więcej, na miejsce koncertów trzeba się dostać pieszo, w asyście górskich przewodników.W góry wyrusza się na spotkanie z przyrodą, ale tylko w Trentino to spotkanie ma inny wymiar, bardziej widowiskowy. „Sounds of Dolomites” to jedyne tego typu wydarzenie na świecie. Wszystkie koncerty odbywają się w niezwykłej scenerii Dolomitów, gór wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zgodnie z ideą festiwalu, osoby chcące wysłuchać najpiękniejszych utworów w wykonaniu światowej sławy muzyków,  muszą dostać się na miejsce wydarzenia pieszo. Większość widowisk odbywa się wczesnym popołudniem, a droga do „sceny” zajmuje nie więcej niż kilka godzin. W wędrówkach udział biorą również muzycy i artyści, których – po trudach górskiego spaceru – mamy przyjemność słuchać, delektując się koncertami w absolutnie wyjątkowej scenerii.  W pobliżu otwartych scen muzycznych znajdują się chaty alpejskie, w których uczestnicy mogą spróbować lokalnych produktów oraz zarezerwować nocleg.


Podczas tegorocznej edycji jeden z koncertów odbędzie się o wschodzie słońca. To poranne widowisko jest jedyną okazją do podziwiania tańca promieni słonecznych, które wschodząc malują klejonty koronne Dolomitów. „Dawn in the Dolomites”  w tym roku będzie gościć głosy Ensemble Burnoguala, które pod kierownictwem piosenkarki i kompozytorki Marii Pii Devito będą nawiązywać i rozwijać „Moresche” Orlando di Lasso.


W trzecim tygodniu lipca odbędzie się „Campiglio Special Week”, festiwal w festiwalu. Po ubiegłorocznym sukcesie, w tym roku nastąpi powrót do projektu Kremerata Baltica z jej założycielem i wybitnym skrzypkiem Gidon Kremer w roli głównej. Koncerty oraz wszystkie wydarzenia towarzyszące są światową premierą oraz hołdem dla gór, dolin i zabytków. Jeśli jesteś muzykiem, możesz zgłosić się na specjalne lekcje u muzyka, jak również spróbować zagrać z nim na jednej scenie.


Większość wydarzeń organizowanych podczas „Sounds of Dolomites” jest bezpłatna. Aby zapoznać się z pełnym programem festiwalu, zapraszamy na stronę https://www.isuonidelledolomiti.it/EN/sounds-of-the-dolomites/

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie