top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Lodowiec Stubai: najważniejsze wydarzenia sezonu 2018/19

Czy jesteście gotowi na rozpoczęcie sezonu na największym, lodowcowym ośrodku narciarskim w Austrii? Stubaier Gletscher kusi obecnością śniegu od października do czerwca, szybką i komfortową kolejką 3S Eisgratbahn oraz licznymi wydarzeniami: treningami w snowparku, testami sprzętu, kursami lawinowymi oraz wykwintnymi degustacjami. Największym wydarzeniem sezonu będzie ponownie FIS Freeski World Cup Stubai.Warto wpisać do kalendarza


Mieszkańcy Doliny Stubai tradycyjnie rozpoczną sezon zimowy narciarskim Oktoberfestem „Weisse Wies’n” (13-14 października br.) i uroczystym zawołaniem „O’zapft is!” („Odszpuntowana!”), ogłaszającym otwarcie pierwszej beczki z piwem. Górna stacja kolejki Eisgrat ponownie zamieni się w bar piwny „pod chmurką” z muzyką na żywo, bawarskimi smakołykami i tradycyjnymi strojami ludowymi. Kobiece Dirndl i skórzane spodnie Lederhosen będą tu równie naturalne, jak ubrania narciarskie. Warto zapamiętać dwa przydatne słowa: „Weißwurst” – „biała kiełbasa” oraz „Pistengaudi” – „zabawa na stoku”.


Fani narciarstwa dowolnego powinni zarezerwować sobie czas od 22 do 24 listopada br. na zawody FIS Freeski World Cup Stubai, które odbędą się po raz drugi w Snowparku DC Stubai Zoo na Lodowcu Stubai. Triki na wysokim poziomie sportowym można tu zobaczyć także na jesieni podczas Stubai Premiere i Stubai Prime Park Session oraz na wiosnę przy okazji Spring Sessions. Legendarny snowpark staje się wówczas miejscem spotkań i treningu najlepszych freeriderów oraz tych, którzy marzą o osiągnięciu ich poziomu. Przyciąga ich tu profesjonalne ustawienie przeszkód oraz dbałość o ich jakość – przez cały sezon, park jest codziennie odświeżany i kształtowany.


Adrenalina w granicach bezpieczeństwa


Zaawansowani freeriderzy, po sprawdzeniu checkpointów, zapewne od razu udadzą się na emocjonujący zjazd którąś z 13 tras rekomendowanych przez Powder Department na Lodowcu Stubai (dostępne są traki GPS). Ci jednak, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym sportem, lub też chcą odświeżyć umiejętności, mogą skorzystać z prowadzonych przez profesjonalistów kursów i obozów treningowych z zakresu bezpieczeństwa podczas jazdy off-piste. Cenne wskazówki dotyczące poszukiwania osób zasypanych przez lawiny warto przećwiczyć na bezpłatnej stacji treningowej ORTOVOX na górnej stacji kolejki Gamsgarten. Jeśli ktoś nie posiada własnego sprzętu lawinowego, może go wypożyczyć w pobliskim sklepie (podstawowy zestaw – plecak, detektor lawinowy, łopata i sonda – kosztuje 17 EUR za dobę).


Epikurejskie przyjemności na wysokości 3000 metrów n.p.m.


Nie tylko jazda po 35 trasach narciarskich o różnym poziomie trudności może być przyjemnością. Drobne radości czekają na gości już przy wjeździe komfortową kolejką 3S Eisgratbahn (tylko 12 minut), z Wi-Fi i panoramicznymi oknami, umożliwiającymi podziwianie widoków. Kolejka dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na górze znajduje się jaskinia lodowa, odkrywająca intrygujący świat wiecznego lodu, oraz platforma widokowa TOP OF TYROL (na wysokości 3 210 m n.p.m.) z pięknym widokiem na Dolinę Stubai i okoliczne szczyty. Warto także wspomnieć o szkółce narciarskiej BIG Family Ski Camp, gdzie dzieci i młodzież w formie zabawy uczą się jazdy na nartach pod okiem doświadczonych instruktorów. Dodatkowo, dzieci poniżej 10 roku życia mogą bezpłatnie korzystać z kolejek, jeśli są w towarzystwie rodzica posiadającego ski pass.


„Crème de la crème” ośrodka na Lodowcu Stubai jest jednak Schaufelspitz, najwyżej położona restauracja w Alpach nagrodzona toczkiem kucharskim przez Gault Millau. Po raz kolejny szef kuchni David Kostner przygotuje 6-daniowe menu degustacyjne specjalnie na Noc Gourmet Dine & Wine (11 oraz 12.01.2019 r.) oraz Noc Gourmet Dine & Beer (23.02.2019 r.).


Ostatni, wiosenny trening w snowparku

Słoneczny kwiecień i maj 2019 r., kiedy wiosna już gości w dolinie, to ostatnie chwile w sezonie zimowym, kiedy można trenować w Snowpark DC Stubai Zoo podczas legendarnych Spring Sessions. Dzięki korzystnemu położeniu na Lodowcu Stubai, freeskierzy mogą się tu cieszyć dobrymi warunkami śniegowymi kilka tygodni dłużej.


Przegląd wydarzeń w sezonie 2018/19

13 – 14.10.2018         Narciarski Oktoberfest „Weisse Wies‘n”

Zabawa w tradycyjnych, tyrolskich strojach podczas otwarcia sezonu narciarskiego. Ważne wydarzenie dla miłośników Oktoberfestu i śnieżnej aury.


19 – 21.10.2018         STUBAI PREMIERE – otwarcie snowparku

Po raz 10. Snowpark DC Stubai Zoo przygotuje teren do testów najnowszego sprzętu oraz liczne atrakcje dodatkowe.24.10. – 18.11.2018  

27.11. – 6.12.2018     STUBAI PRIME PARK SESSIONS

Trening w Snowpark DC Stubai Zoo, na którym spotyka się światowa elita freeski i snowboardu. Ważne wydarzenie dla tych, którzy chcą się uczyć od najlepszych.


8 – 11.11.2018         SPORTSCHECK GLACIER TESTIVAL

Okazja do uzyskania profesjonalnej porady oraz poznania najnowszych produktów podczas największego w Alpach testiwalu sprzętu do sportów zimowych.


17 – 18.11.2018         SAAC BASIC CAMP – kurs lawinowy dla początkujących

Bezpłatny, dwudniowy trening prowadzony przez certyfikowanych przewodników górskich i narciarskich. Polecany tym, którzy myślą o jeździe poza wyznaczonymi trasami.


22 - 24.11.2018          FIS FREESKI WORLD CUP STUBAI

Snowpark DC Stubai Zoo ponownie będzie gościł zawody Pucharu Świata FIS Freeski World Cup w kategorii slopestyle. Dobra okazja do podziwiania trików profesjonalnych freeskierów.


15.12.2018

19.01.2019                 Trening lawinowy INTERSPORT OKAY

Jednodniowe warsztaty dot. wypadków na stoku, prowadzone przez certyfikowanego przewodnika górskiego. Koszt 50 euro.


11 oraz 12.01.2019    NOC GOURMET DINE & WINE

Okazja do spróbowania potraw na wysokim poziomie kulinarnym i bezwzględnym (2900 m n.p.m.) w nagradzanej restauracji Schaufelspitz. Polecane miłośnikom wyrafinowanego jedzenia i win.25 – 27.01.2019         KÄSTLE POWDER DEPARTMENT LADIES DAYS

Warsztaty freeride dla pań, które czują się pewnie na czarnych trasach i już złapały bakcyla jazdy off-piste. Wieczorami relaksujący pobyt w czterogwiazdkowym hotelu Stubaierhof.


23.02.2019                 NOC GOURMET DINE & BEER

Ceniona restauracja Schaufelspitz zaprasza na wyrafinowaną kolację z degustacją piwa. Polecana nie tylko miłośnikom złotego trunku.


1 –  3.03.2019           SPORTSCHECK BIWAK CAMP – obóz zimowy na lodowcu

Wyzwanie i niezapomniana przygoda w jednym: zimowy biwak na wysokości 3 210 m n.p.m. na platformie widokowej TOP OF TYROL. Więcej informacji na: www.stubaier-gletscher.com/pl/stubai-live/wydarzenia/einzel/article/biwak-sportscheck/


13 – 14.04.2019         SAAC BASIC CAMP – kurs lawinowy dla początkujących

Bezpłatny, dwudniowy trening prowadzony przez certyfikowanych przewodników górskich i narciarskich. Dla większego bezpieczeństwa podczas jazdy off-piste.

kwiecień i maj 2019   SPRING SESSIONS w SNOWPARKU DC STUBAI ZOO

Okazja do przedłużenia sezonu i zobaczenia najlepszych zawodników freeski i snowboardu.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page