top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Hotel Mövenpick w Gdyni - nowy kompleks hotelowy na mapie miasta!

Zaktualizowano: 14 kwi

Nowy kompleks hotelowo-mieszkaniowy w samym sercu Gdyni, przy Skwerze Kościuszki, obiecuje stać się nowym symbolem nadmorskiego luksusu. To projekt inwestycyjny Affiliate Project, należącego do spółki Allenort Capital. W jednym z połączonych budynków planowany jest hotel pod nazwą marki Mövenpick, a drugi ma pełnić funkcję aparthotelu. Wyjątkowa lokalizacja kompleksu przy nabrzeżu Zatoki Puckiej oraz bliskość morza sprawią, że goście będą cieszyć się widokiem na wody mariny z jednej strony, natomiast z drugiej na reprezantacyjny dla miasta Skwer Kościuszki.Hotel Mövenpick Gdynia, marki będącej częścią międzynarodowej sieci hotelowej Accor, zapewni około 150 pokoi, strefę restauracyjną, konferencyjną oraz kompleks SPA & wellness z basenem. Obiekt został starannie zaprojektowany przez pracownię Bedra Cichosz Architekci, aby większość pokoi mogła cieszyć się widokiem na morze. Oryginalna koncepcja architektoniczna obejmuje dwie bryły budynków, z zadaszonymi kawiarniami od strony przystani żeglarskiej oraz zielonymi tarasami od strony Skweru Kościuszki.


Budynek kompleksu, mający sześć kondygnacji naziemnych i dwie podziemne, został starannie dostosowany do otoczenia. Na terenie kompleksu znajdą się liczne atrakcje handlowo-usługowe, które będą stanowić integralną część projektu. Na parterze i pierwszym piętrze przewidziano restauracje, bary, sklepy, natomiast wyżej znajdują się apartamenty hotelowe. Poziom -1 ma być miejscem dla klubu fitness, siłowni, centrum rozrywki, klubu bilardowego, a także innych atrakcji. Kolorystyka budynków nawiązuje do charakterystycznej modernistycznej Gdyni, przy zachowaniu awangardowych elementów, co sprawia, że kompleks stanowi harmonijną część miasta.

Plan przedstawiający projekt hotelu oraz jego rozmieszczenie na mapie miasta
Plan zagospodarowania terenu

Lokalizacja przy Skwerze Kościuszki sprawia, że hotel jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania Gdyni jak i całego Trójmiasta. Projekt cieszy się wsparciem miasta, które widzi w nim szansę na unowocześnienie miasta oraz przyciągnięcie turystów do prężnie rozwijającej się w ostatnich latach Gdyni. Podkreślając unikalną lokalizację i innowacyjne podejście do architektury, nowy kompleks w Gdyni ma szansę stać się nie tylko luksusowym miejscem noclegowym, ale także przestrzenią publiczną, tętniącą życiem i zapewniającą rozrywkę zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Warto tutaj wspomnieć, że znajduje się on w bliskim otoczeniu miejsc takich jak Bulwar Gdyński, Plaża Miejska, Kamienna Góra czy też Ulica Świętojańska. W okolicy nie brakuje dobrych restauracji oraz atrakcji, które z pewnością umilą czas potencjalnym gościom hotelowym.

Teren pod budowę hotelu został już częściowo przygotowany, więc finalizacja budowy oraz oficjalne otwarcie przewidywane są na najbliższe lata. Warto przy tym wspomnieć, że obiekty marki Mövenpick są aktualnie planowane na terenie całej Polski - Karpaczu, Wrocławiu, Poznaniu, Zakopanem oraz Kołobrzegu.

Comentarios


bottom of page