Szukaj
  • Poland100BestHotels

Icehotel - czyli jak i gdzie spędzić noc w hotelu z lodu


Icehotel położony w miejscowości Jukkasjärvi w Szwecji, to pierwszy a zarazem największy na świecie obiekt wypoczynkowy zbudowany przy użyciu lodu i śniegu.

Hotel miał swoje początki w roku 1990, gdy zbudowano go w celu przyciągnięcia turystów w te okolice w okresie zimowym, która jest tu bardzo sroga. Nietypowy budulec jakim jest lód sprawia, że hotel roztapia się na koniec sezonu i jest wznoszony razem z ponownym nadejściem mrozów.

Najpierw budowany jest szkielet hotelu, do którego wykorzystywane są lodowe bryły "hodowane" i zbierane w pobliskiej rzece Torne. Następnie poszczególne pomieszczenia takie jak pokoje, bar czy kaplica hotelowa są tworzone przy udziale specjalnie zaproszonych artystów.W pokojach utrzymywana jest temperatura od -5 do -8 stopni Celsjusza, co pozwala na utrzymanie ręcznie rzeźbionych mebli lodowych. Dla gości przygotowano śpiwory termalne oraz ekskluzywne łóżka pokryte skórami reniferów. Hotel oferuje również usługi lokalu Icebar, do którego można wstąpić na koktajle serwowane w lodowych kieliszkach.

Okolica hotelu jest idealnym miejscem dla wielbicieli atrakcji takich jak przejażdżki psim zaprzęgiem lub skuterem śnieżnym. Zimą można tu zaobserwować zjawisko zorzy polarnej.

Ceny noclegów w lodowym hotelu zaczynają się od 700 zł. Najbliższym lotniskiem jest lotnisko w miejscowości Kiruna położonej 14 km od obiektu. Za dodatkową opłatą można zarezerwować transport bezpośrednio z lotniska do hotelu.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie