top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Hotel Anders zmienił się nie do poznania

Pandemia tylko na chwilę wstrzymała trwający od 2018 roku remont Hotelu Anders w Starych Jabłonkach na Mazurach. Po kilku tygodniach przestoju wiosną 2020 roku, przystąpiono do kontynuowania prac. W efekcie Hotel Anders zmienił się nie do poznania. Zupełnie nowy wygląd i wyposażenie zyskały pokoje, powstały dwa całkowicie nowe apartamenty, sale konferencyjne zmieniły nie tylko design, ale zostały także wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny. Całkowicie przearanżowano lobby recepcyjne tworząc z niego przyjazną przestrzeń społeczną oraz nadano kompletnie nowy charakter strefie chillout z kręgielnią. Dodatkowo przebudowo zewnętrzny hotelowy dziedziniec, a na plaży nad jeziorem urządzono camper park. Ukończonych zostało 80% zaplanowanych przed pandemią prac remontowych.
- Prawie 30 lat obecności Hotelu Anders na wymagającym rynku, który w ostatnim czasie jeszcze dotkliwie ucierpiał w wyniku pandemii, to wyjątkowa dla nas rocznica. Świętujemy ją m.in. poprzez nowe inwestycje, które jeszcze bardziej podkreślają potencjał obiektu. Wyeksponowaliśmy widok na jezioro i lasy, bo lokalizacja to jeden z naszych największych atutów. Zmienia się rynek MICE, oczekiwania firm oraz jak nigdy wcześniej podlegamy czynnikom od nas niezależnym – 30 lat działalności to dobra okazja, by mile zaskoczyć naszych Gości i sprawić, że Hotel Anders napisze nowy rozdział swojej historii. – Podkreśla Tomasz Dowgiałło, prezes Hotelu Anders.Daniel Błaszkiewicz, dyrektor generalny Hotelu Anders, dodaje: - Luksusowy 100-metrowy apartament z przestrzenią służącą spotkaniom biznesowym, pokoje z dużymi oknami, nowoczesny wystrój sal konferencyjnych w kolorach natury, sprzyjające nawiązywaniu relacji przestrzenie społeczne… to tylko niektóre z naszych nowości. Do wykończenia hotelu użyliśmy wielu materiałów, które chwalą się ekocertyfikatami, np. zastosowaliśmy ekotermiczne nowoczesne farby ścienne, a wykładzina w sali konferencyjnej i w przestrzeniach publicznych wykonana jest głównie ze starych sieci rybackich. Postawiliśmy na innowacyjne rozwiązania, ale takie które są przyjazne ludziom i środowisku oraz pozwalają cieszyć się naszą wyjątkową lokalizacją nad jeziorem, w otoczeniu lasu.

Autorem projektu przebudowy Hotelu Anders w Starych Jabłonkach jest Pracownia Dżus Architekci z Olsztyna, która znana jest z łączenia nowoczesności z elementami regionalnymi. Naturalne materiały, pastelowe kolory, szara ceramika – to elementy, których nie brakuje w nowej aranżacji Hotelu Anders.Tomasz Dowgiałło, podkreśla doświadczenie obiektu w obsłudze Gości biznesowych:

- Prawie trzy dekady pracy w obsłudze Gości i organizacji spotkań to ogromny kapitał. Kapitał, który owocuje setkami szkoleń, konferencji, imprez integracyjnych, bankietów, które odbywają się w Hotelu Anders każdego roku. Jakość naszej pracy podkreślają liczne nagrody, które dostajemy jako hotel oraz takie, które indywidualnie otrzymują nasi pracownicy – mistrzowie w swojej dziedzinie. Niektórzy są z nami od początku, inni pracują po kilkanaście lat. Pandemię przetrwaliśmy razem – nie wyobrażam sobie, że mogłoby być inaczej. Doceniają to także nasi Goście, których cieszy zaangażowany, odpowiedzialny i znany im zespół pracowników. Nas z kolei bardzo cieszą relacje z Gośćmi, jakie wypracowaliśmy jako Hotel Anders.


Aneta Wolak, odpowiadająca za sprzedaż MICE dodaje: - Zdajemy sobie sprawę z tego, że ze względu na pandemię organizacja spotkań firmowych może być jeszcze przez jakiś czas pewnym wyzwaniem. Jednak, podobnie jak nasi Goście, chcemy, by wirtualną kawę zastąpiła ta prawdziwa – aromatyczna, świeżo mielona, pita z widokiem na rzeczywiste jezioro, w towarzystwie ludzi, z którymi możemy porozmawiać na żywo. Właśnie oddaliśmy do użytku po remoncie największe sale kongresowe, by Goście mieli dla siebie wystarczająco dużą przestrzeń. Nasz teren pełen jest zielonych miejsc na świeżym powietrzu, gdzie możemy zorganizować spotkanie w bardziej swobodnej atmosferze – bez garniturów, z moczeniem nóg w Jeziorze Szeląg Mały, na kajakach czy na rowerach z piknikiem w lesie. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się także kąpiele leśne – spacery z przytulaniem się do drzew, warsztaty mindfulness czy relaksujące koncerty na misach i gongach.
Beata Malczewska z działu sprzedaży grupowej zwraca uwagę na chęć celebrowania spotkań: - Surowa rzeczywistość pandemiczna na pewien czas zmusiła Gości do zmiany planów. Z jednych z nich trzeba było zrezygnować, inne zostały przesunięte w czasie. I teraz realizujemy plany, marzenia i pragnienia naszych Gości z podwójną mocą. Firmy celebrują spotkania – świętują jak nigdy dotąd, ciesząc się swoją obecnością i podkreślając znaczenie ludzi w organizacji. W Hotelu Anders w Starych Jabłonkach czynimy te spotkania wyjątkowymi i niepowtarzalnymi.
Hotel Anders położony jest w turystycznej miejscowości Stare Jabłonki na Mazurach Zachodnich, w sercu legendarnych Lasów Taborskich, nad malowniczym Jeziorem Szeląg Mały. Hotel Anders znajduje się 10 km od Ostródy, 30 km od Olsztyna, 140 km od Gdańska, 220 km od Warszawy (droga ekspresowa S7, droga krajowa nr 16). Hotel posiada liczne atrakcje: basen, sauny, SPA, kręgielnia, dyskoteka, korty tenisowe, rowery, sprzęt wodny, 2 puby, automaty do gier, taras w widokiem na jezioro, plaża nad jeziorem, 11 ha terenu zielonego, boiska do siatkówki plażowej, piłki ręcznej plażowej i piłki nożnej, siłownia, bilard. Restauracja Pałacowa Hotelu Anders jest laureatką wielu nagród krajów i międzynarodowych. Anders słynie z organizacji imprez sportowych na najwyższym poziomie – w 2013 roku zorganizowano tu Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej, najwyższe rangą po igrzyskach olimpijskim zawody w tej dyscyplinie sportu.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page