top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Dom na kołach - czyli niesamowita wyprawa webastoXperience

Czy można przetrwać zimową podróż samochodem przez zaśnieżone Alpy, burzowe fiordy Norwegii oraz mroźną Szwecję? Dwójka podróżników wyruszyła w zimową trasę samochodem przygotowanym specjalnie przez firmę Webasto. Niezależnie od pogody będzie on ich domem na kołach. Pierwszy etap podróży jest już za nimi.

W projekcie bierze udział trójka podróżników - Julia, Jacqueline i Marc. Wyprawa webastoXperience rozpoczęła się w norweskim Bergen 1 września. Przez kolejne dziesięć dni Julia, Jacqueline i Marc dzielili się ze światem swoimi przeżyciami podczas podróży po północnej Norwegii. Organizatorzy zaplanowali dla nich wspinaczkę na najwyższe szczyty gór Bergen, z których z jednej strony widać panoramę centrum miasta, a z drugiej norweską linię brzegową. Niemałą atrakcją były oczywiście fiordy - te przez trójkę globtroterów były podziwiane wprost z kajaków. Zwieńczeniem wyprawy był lodowiec Bøverbreen - jeden z największych lodowców w Norwegii na którego szczyt można wspiąć się z przewodnikiem.

Kolejna odsłona wyprawy do podróż przez Szwecję. Pojechała w nią mająca 26 lat blogerka Corinna. Od wczesnego dzieciństwa kocha podróże, a jej zamiłowanie do fotografii i pisania doprowadziło ją do założenia bloga Outdoormädchen. Jej pierwszą przygodą z Xperience Car była wędrówka po szwedzkim Żelaznym Szlaku - w przeszłości ten był wykorzystywany do transportu żelaza, a dzisiaj jest bardzo popularny wśród pieszych turystów. Przygotowany plan objął ponadto eksplorację najbardziej na północ wysuniętej śnieżnej pustyni Szwecji, czy wizytę w parku narodowym Tresticklan.

Trzecim uczestnikiem Xperience jest Filip. Ten miłośnik gór i fotografii jest również biegaczem i skialpinistą. Trzeci odcinek wystartuje już 30 listopada. Podczas dziesięciodniowego wyjazdu Xperience Car zabierze Filipa w trasę przez kilka krajów, a pierwszym celem będzie Triglav w Słowenii. Podróżnik odwiedzi również Chorwację i Włochy.

Do dyspozycji każdej z ekip podróżników oddano specjalnie przygotowanego przez firmę Webasto minivana “Xperience Car”. Zamontowane na jego pokładzie urządzenia umożliwiają utrzymanie stałej temperatury na poziomie 21 stopni Celsjusza niezależnie od panujących na zewnątrz warunków. Na liście wyposażenia przygotowanego przez Webasto znalazły się między innymi postojowe ogrzewanie, którym można sterować za pomocą pilota oraz aplikacji w telefonie, przenośna lodówka, a także programator umożliwiający zaplanowanie działania systemu ogrzewania. Wszystkie udogodnienia sprawiają, że wyprawy mimo wymagających warunków są  komfortowe i bezpieczne, a podróżnicy czują się w Xperience Car jak w domu.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page