top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Chorwacja: sportowy raj

Chorwacja ma do zaoferowania szeroki wachlarz aktywności począwszy od raftingu na wzburzonych górskich rzekach Mrežnica czy Kupa do wędrówek na łonie dzikiej, zjawiskowej przyrody pośród ośmiu chorwackich parków narodowych. Oto najlepsze pomysły na następną, niezapomnianą podróż do Chorwacji.Wędrówka po Parku Narodowym Jezior Plitwickich

Park Narodowy Jezior Plitwickich oferuje trasy spacerowe o różnym stopniu trudności. Dzięki podwyższonym platformom goście tego wyjątkowego miejsca mogą napawać się widokiem 16 turkusowych jezior krasowych połączonych ze sobą 90 wodospadami. Miłośnicy bardziej ekstremalnych doznań mogą wziąć udział w odbywającym się w czerwcu Maratonie Plitwickim, uznawanym za jeden z najpiękniejszych biegów przełajowych na świecie.


Rafting, wioślarstwo, żeglarstwo

Chorwacja jest coraz bardziej popularnym kierunkiem wśród miłośników raftingu ujarzmiających tzw. „białą wodę”. Fani adrenaliny mogą spłynąć wzdłuż rwących górskich rzek Mrežnica, Dobra, Kupa, Korana, Una, Zrmanja czy Cetina. Spływ kajakowy wzdłuż wybrzeża Adriatyku lub pośród wysepek Archipelagu Kornati jest nieco spokojniejszym, jednak nie mniej satysfakcjonującym doświadczeniem, zwłaszcza gdy w każdej chwili można zafundować sobie przerwę na dzikiej plaży lub skoczyć z klifu wprost do ciepłych wód Adriatyku. Wedle magazynu National Geographic Chorwacja jest najbardziej pożądanym kierunkiem i celem wypraw kajakowych – to idealna okazja, by poznać ją od zupełnie nowej strony.

Idealnym i bardzo wygodnym sposobem na odkrywanie piękna 1200 chorwackich wysp jest czarter jachtu – niezwykle popularna i przystępna formuła dla amatorów. Z kolei na profesjonalistów i wytrawnych żeglarzy czekają renomowane regaty organizowane w Splicie i na wyspie Vis – te na Visie to najdłuższe i najbardziej wymagające chorwackie regaty żeglarskie, w których biorą udział załogi chorwackie i europejskie.


Rowerem po Magistrali Adriatyckiej (Jadranska magistrala)

Bez względu na to, czy lubisz kolarstwo szosowe, czy wolisz jeździć rekreacyjnie w poszukiwaniu lokalnych przysmaków (np. pršut i sir popijany szklaneczką wina Malvazija), chorwackie trasy są warte grzechu. Kraj ten buduje również swoją pozycję na arenie kolarstwa zawodowego, inwestując w cieszący się coraz większym uznaniem wyścig The Tour of Croatia.

Dodatkowe informacje pod adresem:

Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji

www.visitcroatia.pl

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page