top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

Art Lives Here by Leonardo Hotels - konkurs dla artystów sztuki fotografii

Historyczna Starówka, socjalistyczne wspomnienia, a może nowoczesne centra biznesowe? Tak szeroka paleta urbanistycznych kontrastów nasuwa na myśl jedno miasto: Warszawę. W kolejnej nietuzinkowej inicjatywie, Leonardo Hotels udowadnia, że stolica Polski to nie tylko tętniące życiem miasto, ale także ostoja dla artystów i amatorów miejskich przestrzeni. Art Lives Here to konkurs skierowany do fotografów i fotografek z Europy, a powstałe w jego ramach prace będą hołdem dla niezwykłego krajobrazu Warszawy.


W lobby tuż obok recepcji czeka na was ściana z pracą światowej sławy muralisty – Mariusza Warasa.
Ściana z pracą światowej sławy muralisty – Mariusza Warasa.

Trójka laureatów konkursu będzie miała wyjątkową okazję przez blisko trzy tygodnie rezydować w malowniczych wnętrzach Leonardo Royal Warsaw i NYX Hotel Warsaw. Ich prace, inspirowane kontrastami i życiem stolicy wzbogacającą kolekcję sztuki hoteli.


Warszawa – stolica kontrastów, tętniąca życiem, nowoczesna czy z tradycją? Jak rezydenci konkursu zobaczą ją w obiektywie aparatu? Już wkrótce będziemy mogli przekonać się o tym podczas drugiej edycji konkursu Art Lives Here. Tym razem mocniej niż do tej pory skupiamy się na fotografii i z wielką ciekawością efektów oczekujemy na przybycie artystów do naszych hoteli – mówi Nino Rosenlund, City General Manager Leonardo Hotels Warsaw. Jak dodaje – Sztuka jest nieodłączną częścią naszego DNA. Ogłaszając nabór na rezydencję artystyczną, jeszcze szerzej otwieramy dla niej drzwi. Stajemy się przestrzenią tworzenia sztuki, a nie tylko przeznaczoną do jej oglądania.


Sztuka w Leonardo Hotels, a zwłaszcza w NYX Hotel Warsaw, inspiruje się miastem i jednocześnie jest źródłem inspiracji dla młodych artystów. Dzieła czołowych postaci związanych z polską sceną sztuki współczesnej – w tym mural M-City Mariusza Warasa, futurystyczna instalacja Norberta Delmana, czy słynne już w stolicy „słońce” – Wschód/Zachód Anny Barlik – są tego świetnym przykładem. Rozpoczynający się projekt Art Lives Here ma przyciągać do Warszawy jeszcze więcej zdolnych fotografów i pomóc im w stawianiu pierwszych kroków w branży artystycznej. Konkurs skierowany jest do twórców z Polski oraz krajów Europy Środkowej i Wschodniej, a także państw bałtyckich i skandynawskich.


Instalacja artystyczna w NYX Warsaw Hotel
Instalacja artystyczna w Hotelu NYX

Temat drugiej edycji konkursu brzmi: „artysta inspirowany krajobrazem miejskim”, a tętniące życiem centrum Warszawy ma stać się inspiracją dla młodych artystów. Jury konkursu – uznani przedstawiciele świata sztuki – spośród prac wykonanych podczas rezydencji wybiorą tę, która na stałe zostanie w kolekcji sztuki NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw. Dokładnie tak samo stało się ze zwycięską pracą Laure Catugier, która wygrała pierwszą edycję konkursu.


– Sztuka i jej odbiór to sprawy wybitnie miejskie. To tutaj są galerie i muzea, a przede wszystkim artyści. Nawet jeśli w natłoku informacji i obrazów, które wypełniają dzisiejsze miasta po brzegi, sztuka zdaje się znikać z pierwszego planu, to jak nigdy łatwo jest po nią sięgnąć. Sztuka ulicy i sztuka w przestrzeni publicznej to ciągle ewoluujące zjawisko – kolekcja prac wykonanych dla Leonardo Hotels będzie tego najlepszym przykładem – mówi Jacek Sosnowski, kurator kolekcji sztuki w NYX Hotel Warsaw, przewodniczący jury konkursu. 

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page