top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

6 polskich miast, w których żyje się najlepiej


Polska od zawsze miała do zaoferowania wiele niesamowitych zabytków i miejsc, które trzeba zwiedzić jako turysta bądź mieszkaniec kraju. Wraz z rosnącym standardem życia w całym kraju pojawia się jednak pytanie, które miasto jest najlepszym miejscem do zamieszkania? W tym krótkim artykule przedstawimy naszych sześciu kandydatów oraz krótkie opisy ich atrybutów.


6. WROCŁAW

Wrocław będący stolica Dolnego Śląska posiada bogatą historię cofającą się nawet do 1000 lat wstecz. Jest to jedno z najciekawszych, a przy tym najpiękniejszych miast w Polsce, niezwykle atrakcyjny dla mieszkańców i turystów. Wrocław nazywany Kwiatem Europy jest w stanie zachwycić każdego - piękna architektura, urocze zaułki, zielone połacie, knajpki z niesamowitym klimatem, prężnie działające ośrodki kulturalne czy rekreacyjne oraz niepowtarzalna atmosfera panująca w mieście sprawiają, że chcemy tu zostać na dłużej.


5. WARSZAWA

Warszawa to piękne miasto będące stolicą Polski oraz województwa mazowieckiego. Warszawa stanowi centrum polityczne, kulturalne i gospodarcze naszego kraju. Ale przede wszystkim miasto to oferuje wspaniałe budowle i urocze zakątki, w których miło spędza się czas. Warto zwiedzić Warszawę, gdyż to niezwykłe miasto, gdzie budowle historyczne sąsiadują z nowoczesną architekturą, a zabytkowe pałace, kościoły i gmachy zniszczone podczas II wojny światowej zostały bardzo wiernie zrekonstruowane. Stolica Polski to wbrew pozorom miasto zielone i atrakcyjne przyrodniczo, pełne parków, ogrodów, rezerwatów czy ścieżek rowerowych. Na zwiedzenie tego malowniczego i bogatego w zabytki miasta potrzeba co najmniej kilku dni.


4. KRAKÓW

Kraków to magiczna stolica Małopolski. Leży na południu państwa, na skrzyżowaniu ważnych szlaków kolejowych i samochodowych. Nie sposób więc tu nie dotrzeć z żadnego zakątka kraju, a nawet zza granicy dzięki Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu w Bielicach. Niecodzienna atmosfera Krakowa przyciąga jak magnes, szczególnie wyczuwa się to na krakowskim Rynku, ale i znacznie rzadziej odwiedzane zaułki decydują o niepowtarzalności tego miejsca. Kraków to przede wszystkim miasto młodych ludzi i to właśnie oni kreują tutaj ten niecodzienny klimat, ponadto jest to centrum kultury i rozrywki.


3. TORUŃ

Toruń to przepiękne miasto z tradycjami, malowniczo położone nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim. Rozwój Torunia i okolic związany był z zamieszkującymi niegdyś te tereny Krzyżakami, którzy wznosili tu swe zamki i grody. Od wieków przeplatały się tu wpływy polskie i niemieckie, religie - katolicka i protestancka, co wpłynęło na historię, kulturę oraz zabytki miasta. Toruń słynny jest ze swych pierników, ale każdemu znany jest też fakt, iż narodził się tu sławny astronom Mikołaj Kopernik. W 1945 roku powstał w Toruniu Uniwersytet Mikołaja Kopernika, który dziś jest on jedną z największych i najbardziej prestiżowych polskich uczelni.


2. GDAŃSK

Gdańsk to historyczne miasto będące stolicą Pomorza Wschodniego oraz położone nad Zatoką Gdańską. Gdańsk urzeka przepiękną architekturą i niecodzienną atmosferą. Od zawsze budził podziw i zachwyt przejezdnych głównie ze względu na jego bogactwo. Dlatego Gdańsk licznie i chętnie odwiedzany jest przez turystów z całej Europy, a ułatwiają to dogodne połączenia powietrzne, lądowe i morskie. Dawniej przybywali tu przedstawiciele różnorodnych narodowości, a wielu z nich osiadało tu na stałe. Wśród nich byli wybitni architekci, których działalność do dziś jest widoczna na gdańskich uliczkach. Nie sposób opisać piękna tego miasta, najlepiej przyjechać i zobaczyć je na własne oczy. Gdańsk jest zdecydowanie jednym za największych polskich ośrodków turystycznych i najlepszych miast do ostania na stałe.


1. GDYNIA

Gdynia to ciekawa i nowoczesna miejscowość nadbałtycka leżąca w województwie pomorskim. Wraz z Sopotem i Gdańskiem tworzy Trójmiasto. Jako duży polski port Gdynia rozwinęła się dopiero po I wojnie światowej. Dziś stanowi ważny ośrodek przemysłowy oraz handlowy, a przy tym znany nadmorski kurort, przyciągający rocznie tysiące turystów z całego świata. Za dnia warto pozwiedzać miasto i przejść się po ulicy Świętojańskiej bądź Skwerze Kościuszki. Również wieczorami nie będziesz się tu nudził, gdyż Gdynia oferuje bogaty wachlarz rozrywek, od restauracji i barów po kluby i dyskoteki. A gdy chcesz zbliżyć się do przyrody, zawitaj do klimatycznej Gdyni Orłowo, gdzie odnajdziesz piękną plażę z ptactwem wodnym, malowniczy klif i kameralne molo.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page