top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

5 pomysłów na wakacyjny weekend z rodzinąDwa wolne dni w tygodniu to szansa na szybki wypoczynek. Jeśli jednak to dla Ciebie za mało to już teraz zaplanuj 4 wolne dni z okazji Święta Wojska Polskiego(15 sierpnia). To idealna okazja, aby spędzić więcej czasu z rodziną. W jaki sposób zaplanować rodzinny weekend?


Odwiedziny

Jeśli macie wielu krewnych w różnych miastach, a w ciągu roku trudno jest wam zaplanować wyjazd lub jednodniowe spotkanie w dogodnym terminie, to wykorzystajcie długi weekend i odwiedźcie dalszą rodzinę. Dzięki temu poprawicie relacje i zacieśnicie więzy wśród najmłodszego pokolenia. Może to być także świetna okazja, aby pokazać dzieciom regionalne tradycje i potrawy. Koniecznie zadzwoń i zaproponuj odwiedziny, aby powspominać dawne czasy, a także zbudować kolejne, niezapomniane wspomnienia.


W swoim gronie

Wbrew pozorom czas spędzany w domu nie musi być czasem straconym. Podczas wolnych dni przygotujcie samodzielnie rodzinną grę planszową. Dzięki temu nie tylko pobudzicie kreatywność, ale też rozwiniecie u dzieci umiejętność współpracy. Weekendy to także doskonała okazja do nadrobienia zaległości filmowych. Niech każdy z członków rodziny przygotuje własną listę filmów, a następnie zróbcie losy. Najmłodsi z pewnością zaangażują się w taką zabawę, a dodatkowo nikt nie zarzuci Wam faworyzowania własnych propozycji. Wspólny śmiech lub łzy wzruszenia podczas weekendowych seansów z pewnością zbliżą cała rodzinę.


Atrakcyjny wyjazd

Weekendy to także świetny czas na wspólny wyjazd. Warto wybrać miejsce, które oferuje szereg niezależnych od pogody atrakcji - SPA, kompleks basenów czy relaks w wodach termalnych. Dzięki wielu alternatywom spędzenia wolnego czasu, każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie. Hotele przygotowują na długie weekendy specjalne oferty w atrakcyjnych cenach, dlatego warto śledzić oficjalne strony kurortów i korzystać z gotowych pakietów (np. pakiet „Wakacje w Zamku Topacz”).


Aktywnie

Rodzinna wycieczka rowerowa lub długi spacer to idealny pomysł dla aktywnych. Zaplanujcie trasę tak, aby każdy z was poradził sobie z jej pokonaniem. Przed przejażdżką lub pieszą wycieczką przygotujcie prowiant na piknik – zróbcie słodkie i słone przekąski, aby w każdej chwili można było je zjeść. Podczas postojów na łąkach z pewnością będziecie potrzebować dużego koca, kart do gry lub frisbee. W ten sposób spędzicie wspólnie czas unikając nudy. Sprawdźcie także dostępne lokalizacje miejskich grilli, które pozwolą wam zjeść sezonowy obiad lub kolację.


Poznawczo

W długi weekend można także odbyć wycieczkę krajoznawczą. Wystarczy wybrać ciekawe miejsce na mapie i ruszyć w podróż. Rodzinom ceniącym wygodę polecamy wycieczki organizowane przez biura podróży. Z kolei ci, którzy lubią adrenalinę i przygody, mogą pomyśleć o podróży śladem zamków Dolnego Śląska. Na tym obszarze znajduje się bowiem ponad 80 takich budowli. W niektórych z nich, jak np. w Zamku Topacz w Ślęzy pod Wrocławiem, można nawet przenocować, gdyż zamek pełni obecnie funkcję hotelu.

Więcej informacji o Zamku Topacz można znaleźć na stronie www.zamektopacz.pl
Comments


bottom of page