top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

5 kroków do wybrania idealnego hotelu


Lokalizacja

Z jednej strony oczywiste wydaje się to, że warto sprawdzić okolicę hotelu, do którego jedziemy. Ale czy przeglądając oferty hoteli w ciepłych krajach zawsze sprawdzamy dokładnie na co się piszemy? Piękna plaża ze zdjęcia może okazać się oddalona o 3 kilometry, wielki basen ledwo mieści kilka osób, a zatrzymując się w mieście faktycznie może być 20 minut do jego atrakcji, ale samochodem, nie na piechotę. Warto sprawdzić na mapie, gdzie dokładnie znajduje się hotel oraz w jakiej jest okolicy. Czasem nawet luksusowe wnętrza nie nadrobią miejsca, w którym wyjście za drzwi hotelu jest jak zderzenie się z innym światem.


Wyżywienie

Jedzenie przygotowane z dobrej jakości składników, świeże produkty oraz różnorodność dań to podstawa dobrze działającej restauracji hotelowej. Wraz z ostatnimi trendami coraz więcej osób zwraca uwagę na skład, jakość oraz pochodzenie produktów. Dlatego też należy zapoznać się z ofertą wyżywienia w hotelu i ewentualnie zadać nurtujące nas pytania. Ważne też, aby posiłki były zróżnicowane i każdy znalazł coś dla siebie - w naszych hotelach stawiamy na różnorodność i sezonowość, wprowadzając okresowe karty, a produkty zamawiamy u lokalnych przedsiębiorców, dlatego też mamy pewność podawanych potraw, a cała nasza załoga dba o najwyższy poziom ich smaku – mówi Andrzej Żylski, Szef Kuchni hotelu Novotel Kraków Centrum.  Posiłki w podróży, czy to służbowej, czy na wakacjach są niesamowicie ważne,


Opinie

Starajmy się nie rezerwować hoteli w przypływie emocji, ważne są nie tylko zdjęcia obiektu i to czy dane miejsce podoba nam się z wyglądu, ale też to czy będziemy się w nim dobrze czuli, a obsługa będzie na najwyższym poziomie. Oceny wystawione przez gości, którzy wcześniej odwiedzili hotel mogą być cenną wskazówką czy jest on miejscem, którego szukamy, czy powinniśmy rozglądać się dalej. Z nich dowiemy się nie tylko tego czy wizja przedstawiona na stronie jest prawdziwa, ale też sporo na temat obsługi, czystości w hotelu i ewentualnej pomocy personelu w razie potrzeby.


Centrum sportowe

Dla osób, które dużo podróżują i starają się dbać o formę bardzo ważna jest możliwość korzystania z siłowni lub innych atrakcji sportowych. Na stronie hotelu powinna widnieć informacja o dostępnych opcjach. Jadąc na wypoczynek sprawdźcie czy basen, o którym mowa jest wystarczająco dobry na trening, lub podróżując z dzieckiem, czy jest oddzielny brodzik. Dzięki temu będziecie spokojniejsi o waszą pociechę, a dziecko na pewno będzie szczęśliwe. Często organizowane są dodatkowe animacje, fitness, lub treningi z trenerem personalnym – taką ofertę wprowadził hotel Novotel Kraków Centrum, chcący pokazać jak ważna jest aktywność fizyczna w życiu każdego człowieka.


Design

Styl w jakim hotel jest stworzony oraz jego wyposażenie powinno pasować osobie, która decyduje się na spędzenie w nim czasu. Niektórzy lepiej czuć się będą w iście królewskich wnętrzach, inni natomiast postawią na skandynawski minimalizm. Wybierając hotel pamiętajmy, że na nasze doświadczenie składają się wszystkie aspekty od obsługi, jedzenia, przez wygląd pokoi, a na lokalizacji kończąc. Każdy z tych czynników jest ważny i dopiero gdy połączymy je w całość będziemy mogli cieszyć się idealnym wyjazdem, nocując w idealnym hotelu.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page