top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPoland100BestHotels

5 najlepszych hoteli z Polski na liście najlepszych na świecie.

Zaktualizowano: 11 lip 2023

Prestiżowy przewodnik La Liste po raz pierwszy opublikował listę najlepszych hoteli na świecie. W tym gronie znalazło się pięć hoteli z Polski. Tytuł najlepszego na świecie zdobył ekskluzywny Hotel Cipriani, A Belmond Hotel z Wenecji z notą 99,75 punktów.

La Liste to ranking stworzony na podstawie setek przewodników turystycznych z całego świata, innych rankingów, a także artykułów i recenzji — zarówno tych branżowych, jak i tych autorstwa samych podróżników.

Do istniejącego już rankingu restauracji prestiżowy przewodnik dodał właśnie zestawienie 1000 najlepszych hoteli na świecie. W gronie 1000 obiektów z całego globu nalazło się pięć pięciogwiazdkowych polskich hoteli: „Copernicus” z Krakowa, „Mamaison Le Regina”, „Nobu” i „Raffles Europejski” z Warszawy oraz „Platinum Palace Boutique Hotel & SPA” z Wrocławia.


Najwyższe spośród wszystkich polskich hoteli noty otrzymały: krakowski hotel „Copernicus” oraz hotel „Mamaison Le Regina” z Warszawy. Obydwu obiektom przyznano po 94,50 punktu na 100 możliwych.


Z 94 punktami do grona najlepszych hoteli według La Liste dostał się również „Nobu” , który mieści się przy ulicy Wilczej w Warszawie.

Kolejnym hotelem, który trafił do rankingu, jest „Raffles Europejski” na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Jeden z najstarszych hoteli w stolicy otrzymał 91,50 punktu.

Jedynym hotelem z Wrocławia, który dostał się do rankingu La Liste, okazał się „Platinum Palace Boutique Hotel & SPA” z notą wynoszącą 91 punktów.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page