top of page

Aparthotel Cristina

Hotel - Spa *****

Boutique

plac Niepodległości 7

34-500 Zakopane

małopolskie

+48 18 200 01 62

recepcja@aparthotelcristina.pl

Wszystko jest tu dopieszczone i wygodne. Tak by w sercu Zakopanego móc się schować, zanurzyć w spokoju i komforcie nierozpraszającym zmysłów.

Gdy zdecydowaliśmy się z mężem tchnąć nowe życie w niszczejący budynek na Placu Niepodległości, postanowiłam, że nic nie będzie tu robione z pośpiechem. To dlatego kształt Aparthotelu Cristina dojrzewał bardzo powoli. Musiałam być pewna, że – zanim zaproszę Państwa na wypoczynek do mojego rodzinnego miasta – atmosfera i wystrój sprzyjać będą uczuciu wszechogarniającego błogostanu. Że będzie to miejsce luksusowe i intymne. Dopracowane w najmniejszych detalach. Z najlepszą możliwą kuchnią. Miejsce, które zapada w pamięć na długo.

Everything is polished and comfortable here. So in my heart Zakopane can be hidden, immersed in peace and comfort which does not distract the senses.

When my husband and I decided to breathe new life into the decaying building on the Plac Niepodległości, I decided that nothing would be done here in a hurry. This is because the shape of Aparthotel Cristina matured very slowly. I had to be sure that - before I invite you to relax in my hometown - atmosphere and decor they will be conducive to the feeling of overwhelming bliss. That it will be a place luxurious and intimate. Refined in the smallest details. With the best possible kitchen. A place that will be remembered for a long time.

  • Instagram - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Facebook Post (4).png
bottom of page